Pomoc pięcioraczkom z Brzeska
access_time 2007-12-20 13:05:43
W Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie zorganizowano zbiórkę datków, za które kupiono jednorazowe pieluchy. Niepełnosprawni pojechali do Brzeska i osobiście wręczyli prezent dla potrzebujących pięcioraczków.

Wsparcie rodziców niepełnosprawnych dzieci było pomysłem matki jednego uczestników Warsztatu – Cecylii Kozioł. – Wiem, co znaczy wychowywać niepełnosprawne dziecko, jak potrzebna jest pomocna dłoń, jakiekolwiek wsparcie - tłumaczy Cecylia Kozioł. Z jej inicjatywy, w Warsztacie przeprowadzono zbiórkę datków. W akcję włączyły się rodziny niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”. Za zebrane blisko 500 zł kupiono jednorazowe pieluchy i zawieziono do Brzeska. Rodzice pięcioraczków z ogromną radością przyjęli prezent zwłaszcza, że miesięcznie na pieluchy wydają ok. 1 tys. zł.

Pięcioraczki z Brzeska - cztery dziewczynki i chłopiec - wymagają intensywnej rehabilitacji i specjalistycznej opieki medycznej. Sytuacja materialna rodziców jest bardzo trudna. Prawdopodobnie dzieci czekają skomplikowane operacje. Rodzice potrzebują też środków na remont i wyposażenie mieszkania.

Mówią: prezes Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” Krzysztof Drwal i niepełnosprawni podopieczni:


lub->POBIERZ

Na zdjęciach: Niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie z wizytą u niepełnosprawnych pięcioraczków w Brzesku.

Komentarze...