Budżet Gminy Tarnów na rok 2008 przyjęty
access_time 2007-12-18 15:20:27
Gmina Tarnów jako pierwsza w powiecie tarnowskim i jedna z pierwszych w Małopolsce wejdzie w Nowy Rok z nowym budżetem. Rada Gminy Tarnów budżet przyjęła na sesji już 13 grudnia.

-Przygotowaliśmy budżet bardzo wcześnie, aby po nadejściu nowego roku nie zwlekając przystąpić do pracy – podkreśla Wójt Grzegorz Kozioł. - Ale nie jest to budżet łatwy, raczej przeciwnie – jest ambitny, bardzo trudny, a wręcz ryzykowny – dodaje. Właśnie owa ryzykowność, a nawet - w ocenie niektórych radnych - zbyt duży rozmach inwestycyjny wzbudziły wiele emocji i były przyczyną większości zgłaszanych przez Radę wątpliwości. W podjętej dyskusji radni, zwracając uwagę na zadłużenie gminy, wyrażali swoje obawy odnośnie zbyt dużej – ich zdaniem - liczby planowanych zadań.

Jak podkreśla wójt Grzegorz Kozioł, budżet został skonstruowany w taki sposób, aby zapewnić zrównoważony rozwój wszystkich miejscowości. Zamykając się w kwocie prawie sześćdziesięciu milionów złotych przewiduje do realizacji szereg inwestycji we wszystkich gminnych miejscowościach.

Wśród zapisanych z budżecie do realizacji w roku 2008 zadań znalazły się rozbudowa szkół w Jodłówce-Wałkach i Tarnowcu oraz ośrodka zdrowia w Koszycach Małych, budowa sal gimnastycznych w Błoniu i Koszycach Wielkich, przedszkola w Zgłobicach, domu wielofunkcyjnego z przedszkolem w Zbylitowskiej Górze oraz basenu w Woli Rzędzińskiej, a także rozbudowa domu komunalnego w Nowodworzu. Oprócz inwestycji kubaturowych budżet zakłada wiele nowych inwestycji drogowych. W roku 2008 nowe drogi i chodniki zostaną wybudowane w Białej, Łękawce, Zawadzie, Porębie Radlnej i Radlnej.

Komentarze...