Biskup tarnowski przełamał się opłatkiem z samotnymi i bezdomnymi w Brzesku
access_time 2007-12-18 13:57:14
Blisko 200 osób uczestniczyło w uroczystej kolacji wigilijnej w Brzesku w Małopolsce. Zasiedli do niej samotni, ubodzy i bezdomni. Były życzenia oraz wspólne kolędowanie.

Wielu uczestników kolacji czekało na to wyjątkowe spotkanie cały rok. Starsi, samotni, bezdomni życzyli sobie zdrowia i lepszej przyszłości. Wspólnie przy stole zasiedli z nimi samorządowcy i ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc. Pasterz Kościoła tarnowskiego podkreślił, że przychodzący na świat Jezus Chrystus daje nam nadzieję, siłę do działania, przynosi przesłanie miłości, którą trzeba się dzielić".

Od 15 lat kolację wigilijną organizują właściciele Restauracji Galicyjska - Państwo Kuralowie. - Razem z mężem postanowiliśmy, że raz w roku naszymi gośćmi będą najbardziej potrzebujący, którym brakuje rodzinnego ciepła i spotkań z drugim człowiekiem - mówi Anna Kural.

Pracownicy restauracji przygotowali w tym roku barszcz z uszkami, rybę, gołąbki, ciasto i kompot. Każdy uczestnik wigilii otrzymał także świąteczną paczkę żywnościową. Kuralowie troszczą się o biednych Brzeska przez cały rok, codziennie gotują dla nich ciepłą zupę, którą rozdziela Caritas.

Wypowiedzi uczestników kolacji, biskupa Wiktora Skworca oraz właścicieli Restauracji Galicyjska. [Przygotowane przez Łukasza Wronę, RDN Małopolska]:


lub->POBIERZ

Komentarze...