„Kartka za złotówkę”
access_time 2007-12-15 14:19:05
Trwa akcja świąteczna „Kartka za złotówkę” organizowana przez Młodzieżową Radę Miejską w Tarnowie. W piątek 14 grudnia Radni MRM rozpoczęli sprzedaż własnoręcznie zrobionych kartek, które cieszyły się dużym powodzeniem. Akcja potrwa do środy 19 grudnia 2007r., zarówno w szkołach, jak i w Pałacu Młodzieży. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony w całości na Środowiskowe Ognisko Wychowawcze „Radosna Przystań” przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Tarnowie.

Od poniedziałku do środy (17-19 grudnia 2007r.) w godz.16:00-18:00 Radni MRM będą sprzedawać kartki w Pałacu Młodzieży. Mamy nadzieję, że w naszą akcję włączą się również tarnowskie szkoły. Liczymy na Waszą pomoc! Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej będą koordynować akcję w swoich szkołach, natomiast w pozostałych powinny się tym zająć Samorządy Uczniowskie. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt: mrmtarnow@poczta.fm


Środowiskowe Ognisko Wychowawcze „Radosna Przystań” przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Tarnowie - ul. Piłsudskiego 21

Placówka jest czynna cztery godziny dziennie od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 –18:00. Dzieci odrabiają tam lekcje, dostają posiłki: kanapki, drożdżówki oraz mają organizowane różne zajęcia: muzyczne, plastyczne, kulinarne, sportowe, basen, itp. Do ogniska uczęszczają dzieci w wieku 6 - 16 lat, w sumie 35 dzieci, bo na tyle pozwalają warunki lokalowe.

Większość z nich pochodzi ze środowisk patologicznych lub zagrożonych patologią. Są to głównie dzieci z rodzin biednych, borykające się z różnymi problemami społecznymi oraz uczniowie, którzy mają problemy w nauce. Placówka działa dzięki dotacji z miasta i pomocy dobrych ludzi. Ze względu na trudną sytuację finansową potrzebna jest pomoc i wsparcie. Liczy się każdy grosz. Placówka potrzebuje też zabawek, gier, książek itp. oraz pomocy wolontariuszy.

Komentarze...