Żywiołowy koncert zespołu SOFA.
access_time 2007-12-15 14:52:22
Piątkowy koncert przebiegał pod znakiem dobrej muzyki i dobrej zabawy... W piwnicy TCK wystąpili muzycy zespołu SOFA. W przerwie uczestnicy mogli oglądać zdjęcia - "koncertówki" wykonane przez Pawła Topolskiego.
fot. Michał Stańczyk Grupa powstała w 2003 roku i liczy 6 członków: Katarzyna Kurzawska (voc.), Tomek Organek (voc. git.), STUB (MC), Bartek Staszkiewicz (piano), Adam „Staszek” Staszewski (bass), Robert Markiewicz (drums). Sofa, mimo iż jest młodym zespołem, zdobywa coraz większe grono fanów, a dotychczasowe dokonania muzyczne zaowocowały sukcesami: dwie nominacje do Fryderyków przyniosły zespołowi statuetkę w kategorii Nowa Twarz Fonografii. SOFA wystąpiła też w koncercie PREMIERY w ramach Opola 2007, dwukrotnie nominowana do superjedynek w kategorii: Debiut Roku, Płyta Hip-Hop/R’N’B.

Występ zespołu poprzedziła prezentacja sylwetki Pawła Topolskiego znanego tarnowianom fotoreportera. Sympatyczny, miły, "góruje" nad uczestnikami wydarzeń... z racji wysokiego wzrostu. Jego prace znaleźć można na portalu miasta Tarnowa - tarnow.pl, w Dzienniku Polskim, TEMI, Agencji Fotograficznej PAP, a także w wielu ogólnopolskich mediach. Paweł fotografuje od 15 lat i z tego się utrzymuje. Oprócz typowej pracy fotoreportera z zamiłowaniem uwiecznia piękne tarnowianki, wykonując im zdjęcia portretowe. Przedstawione prace to zlepek zdjęć z koncertów organizowanych przez TCK w przeszłości.

Muzyka zespołu to połączenie „rootsowej” konwencji hip-hopu z neo-soulem i r&b. W maju 2006 r. ukazała się debiutancka płyta zespołu "Many stylez", na której znalazły się autorskie aranżacje. Piątkowy koncert był okazją do promocji tej płyty wśród tarnowian. Muzycy zachwycili uczestników koncertu, nie tylko prezentowanymi utworami, ale i żywiołowością, umiejętnością nawiązania kontaktu z publicznością. Widziowie tańczyli w rytm muzyki, śpiewali wraz z zespołem. Nie pozwolili muzykom szybko zejść ze sceny, a nawet gdy w końcu to uczynili, słychać było skandowanie "SOFA, SOFA" "BIS BIS". Zespół gościł po raz pierwszy na tarnowskiej scenie, był pod wrażeniem naszej publiczności. Nie tylko słuchacze byli wspaniali. SOFA zachwyciła się również naszą wspaniałą renesansową tarnowską Starówką.

tekst: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...