Opera komiczna „ Don Pasquale” - jedno z najwybitniejszych dzieł Donizettiego! 20 grudnia w MCK!
access_time 2007-12-14 18:18:30
Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego zaprasza na Operę komiczną - Gaetano Donizetti „Don Pasquale”.

Na naszej scenie wystawione zostanie jedno z najwybitniejszych dzieł Donizettiego, prawdziwy klejnot wdzięku, lekkości i beztroskiego humoru. Opera łączy zarówno doskonały tekst libretta z muzyką i świetnymi postaciami bohaterów. Efektowne partie solowe oraz mistrzowskie sceny zespołowe sprawiają, iż dzieło święci triumfy na scenach całego świata.

Jest to historia złośliwego staruszka otoczonego przez fałszywych przyjaciół, którzy próbują wystrychnąć go na dudka. Don Pasquale pragnie się ożenić. Tym sposobem chce wydziedziczyć swojego Ernesta, który szykuje się do ślubu z Noriną wbrew woli wuja. Przyjaciel rodziny - doktor Malatesta - wpada na znakomity pomysł. Norina zostaje przedstawiona Don Pasqualowi jako kandydatka na jego żonę. Ukochana Ernesta po podpisaniu fikcyjnego kontraktu małżeńskiego, ma staruszkowi tak uprzykrzyć życie, by ten zgodził się na wszelkie warunki….

W komedii tej nie wspomina się o epoce historycznej, w której rozgrywa się akcja, co pozwala na osadzeniu historii w dowolnym czasie. Po raz pierwszy tekst libretta w tłumaczeniu na język polski. Serdecznie zapraszamy!

20 grudzień bieżącego roku, godz. 18:00, sala koncertowa MCK. Bilety do nabycia w kasie MCK.

Komentarze...