R&B w TCK - Koncert zespołu SOFA- ROZWIĄZANIE KONKURSU!
access_time 2007-12-14 12:45:09
Już w najbliższy piątek, 14.12.07 w Piwnicach TCK odbędzie się koncert jednego z najlepszych grup młodego pokolenia wykonującą muzykę z pogranicza r&b i hip-hopu - SOFA. Początek koncertu o 20.00. Wylosowaliśmy 1 dwuosobowe zaproszenie na ten niesamowity koncert!

14 grudnia zapraszamy do Piwnic TCK na muzyczne zderzenie "rootsowej" konwencji hip-hopu z neo-soulem i r&b, czyli koncert zespołu SOFA.

Zespół tworzy sześcioro młodych muzyków, w tym aż troje wokalistów! Grupa powstała w styczniu 2003 roku. Współpraca z łódzkim raperem O.S.T.R.em pokazała, że SOFA świetnie sprawdza się w hip-hopowej stylistyce.

Szerszej publiczności Sofa zaprezentowała się grając koncerty z takimi gwiazdami światowego formatu jak: US3, Snoop Dogg, Lauryn Hill czy Black Eyed Peas. Sofa z powodzeniem koncertuje w klubach w całej Polsce sukcesywnie powiększając grono swoich fanów.

Debiutancka płyta SOFY "Many Stylez" swoją premierę miała 12 maja 2006 roku. Album zawiera w pełni autorski materiał w całości zaaranżowany i wyprodukowany przez zespół. Gościnnie pojawiają się uznani artyści m.in. O.S.T.R. Na płycie znajdują się nastrojowe, soulowe piosenki, a także zaskakujące, pełne energii hip-hopowe brzmienia- czyli po prostu Many Stylez!!!

Początek 2007 roku to dla SOFY gościnny udział na płycie Smolika. Tegoroczne rozdanie Fryderyków (2 nominacje) przyniosło Sofie statuetkę w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Zespół wystąpił także w koncercie "PREMIERY“ w ramach tegorocznego OPOLA (15 czerwca 2007, piosenka "Szkoda Słów“) a także został dwukrotnie nominowany do Superjedynek w kategoriach: Debiut Roku, Płyta Hip-Hop/R'N'B.

"Szóstka członków Sofy to ludzie dobrze przetarci na scenie, mający na koncie między innymi udane występy z OSTR-em. W ich wypadku ważne jest to, co grają i śpiewają, i to, jak to robią. Świetnie akcentowane rytmy oparte na prostych środkach ("stopa", werbel, hi-hat) brzmią nowocześnie, jak w amerykańskich nagraniach nowego soulu. Towarzyszą im równie nienachalne i ze smakiem aranżowane gitary, elektryczne pianino rhodesa, luz, dobre wokale i - duży atut formacji - Stub, raper rodem z RPA, w którego wydaniu check it out wreszcie nie brzmi jak "ciekiedałt". Słowem, Sofa ma sporo do wygrania, choć jest dość nietutejsza nie tylko sposobem myślenia, ale również w tekstach - bo większość piosenek jest po angielsku. Polski soul zmienił się tu w niepolski. Oby tylko z punktu widzenia rynku, który ciał obcych nie lubi, nie był to plus ujemny."
Bartek Chaciński/Przekrój

Skład zespołu
Katarzyna Kurzawska (voc.)
Tomek Organek (voc. git.)
STUB (MC)
Bartek Staszkiewicz (piano)
Adam "Staszek" Staszewski (bass)
Robert Markiewicz (drums).

Koncert odbędzie się 14.12.07, o godz. 20.00, Piwnice TCK - Rynek 5, bilety: 20 zł. (przedsprzedaż), 25 zł. (w dniu koncertu).

Podczas koncertu SOFA odbędzie się prezentacja oraz otwarcie wystawy fotografii Pawła Topolskiego z wybranych imprez organizowanych przez Tarnowskie Centrum Kultury.UWAGA!KONKURS!

Wśród naszych czytelników rozlosowaliśmy 1 dwuosobowe zaproszenie na kocert, które będzie do odebrania w TCK, przed imprezą. Osoba, która otrzymuje zaproszenie to:

-Mariusz Korczak

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w zabawie!

Komentarze...