Piłkarze Unii Tarnów powiększają przewagę
access_time 2007-09-20 22:19:05
W środę odbyła się zaległa kolejka w 4 lidze piłkarskiej. Tarnowska Unia pokonała w Niecieczy MKS Trzebinię – Sierszę 2-0. „Jaskółki” umocniły się na pozycji lidera, gdyż najgroźniejsi przeciwnicy Puszcza Niepołomice i Dalin Myślenice zaledwie zremisowały swoje mecze

W Niecieczy spotkały się dwa mocne zespoły. To jednak tarnowianie częściej zagrażali bramce rywali. Okazji nie wykorzystał m.in. Roger Radliński. Goście bardzo dobrze radzili sobie w grze obronnej, stąd też do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. W drugiej połowie gra się bardziej ożywiła. Pierwszy gol padł w 60 min. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bramkarza gości, strzałem z główki pokonał, niezawodny w takich sytuacjach Łukasz Popiela. Już 6 minut później zdobył swojego kolejnego gola. Po faulu na Danielu Popieli, skutecznie „wyegzekwował „jedenastkę”.

Goście też przeprowadzili parę groźnych kontr, jednak nie potrafili skutecznie ich wykorzystać. Najdogodniejszą zmarnował Dominik Rolka, pudłując z odległości 3 metrów. Na 3-0 mógł podwyższyć Asseh. Po podaniu Radlińskiego, posłał piłkę nad poprzeczką. Mecz zakończył się ósmym zwycięstwem „Jaskółek” w tym sezonie. Unia ma już 3 punkty przewagi nad rywalami z Myślenic i Niepołomic. Oprócz punktów, kibiców cieszy również coraz lepszy styl gry. Z każdym meczem procentuje praca trenera Andreja Ciraka.

UNIA TARNÓW - MKS TRZEBINIA-SIERSZA 2 - 0 (0 - 0)