Pomoc niepełnosprawnym w dostępie do nauki - 300 tysięcy dla Tarnowa
access_time 2007-06-22 15:59:47
300 tysięcy złotych trafi do Tarnowa w ramach programu „EDUKACJA – program pomocy w dostępie do nauki dzieci i młodzieży. Pieniądze te przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i wyposażenia oraz adaptację łazienek dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych w tarnowskim Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym.

W czerwcu decyzją Pełnomocników Zarządu Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznano Gminie Miasta Tarnowa 304 971 złotych w ramach programu „EDUKACJA – program pomocy w dostępie do nauki dzieci i młodzieży niepełnosprawnych”.

Większość tej kwoty - 200 tysięcy złotych przeznaczona zostanie na adaptację łazienek w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Tarnowie. Pieniądze te pozwolą przystosować łazienki przede wszystkim dla potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a więc wyposażyć je w szersze niż standardowe drzwi, zamontować specjalne uchwyty i barierki. Druga część uzyskanej kwoty również trafi do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z przeznaczeniem na zakup wyposażenia i sprzętu na potrzeby niepełnosprawnych.

Zgodnie z wymogami programu wszystkie prace adaptacyjne i remontowe zostaną wykonane jeszcze w bieżącym roku.

Komentarze...