Samochody w komisie pod lupą policji
access_time 2007-06-22 15:40:47
Wczoraj informowaliśmy o sprawie kradzieży samochodu, która zakończyła się pościgiem policji za nieletnimi sprawcami. Ostatnie 24 godziny obfitowały w wydarzenia, których tłem były również pojazdy. Najświeższa z nich dotyczy jednego z podtarnowskich komisów samochodowych. Oferowane w nim samochody mogły zostać nielegalnie sprowadzone z zagranicy. Dotyczy to ponad 30 aut.

Policjanci Sekcji dw z PG KMP w Tarnowie, w oparciu o posiadane materiały operacyjne przeprowadzili kontrolę jednego z komisów samochodowych w podtarnowskiej wsi. Na miejscu ujawnili 37 samochodów różnych marek bez dokumentów i tablic rejestracyjnych stwierdzających ich pochodzenie. Samochody zabezpieczono na parkingu KMP w Tarnowie. Weryfikowane są źródła pochodzenia pojazdów. Do chwili obecnej wydano 4 pojazdy jako własność obywateli polskich którzy wprowadzili je do komisu. Wraz z Urzędem Celnym sprawdzane jest, czy samochody nie zostały wprowadzone na polski obszar celny z pominięciem obowiązujących przepisów. Właściciele komisu – małżeństwo z Tarnowa – zostali zatrzymani w policyjnych aresztach.

Inne sprawy tarnowskiej policji:

21 bm godz. 18.20 w Nowych Żukowicach kierująca sam. Peugeot 206 kobieta, jadąc w kierunku Lisiej Góry potrąciła 7 letniego rowerzystę mieszkańca tej miejscowości, który nagle wjechał na drogę chcąc przejechać na drugą stronę jezdni. W wyniku zderzenia chłopiec doznał ogólnych potłuczeń i pozostał w szpitalu na obserwacji.

21 bm godz. 7.35 w Rzuchowej kierujący sam. Ford Fiesta 22 letni mieszkaniec Łowczówka, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej w kierunku Pleśnej nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki Renault. Jego kierowca, aby uniknąć zderzenia, zmuszony był wjechać do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia kierujący Renault 65 letni mieszkaniec Tarnowa doznał obrażeń głowy i pozostaje w szpitalu.

W Tarnowie na ul. Parkowej nieznany sprawca wszedł na przyblokowy parking, po czym ze stojącego motocykla marki Honda Hornet wymontował zegary. Poszkodowany w wyniku tej kradzieży mieszkaniec Lisiej Góry wyliczył straty na kwotę 2500 zł.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A