Pościg za nieletnimi
access_time 2007-06-21 17:34:41
Kilku niepełnoletnich mieszkańców Tarnowa postanowiło urozmaicić sobie początek wakacji łamiąc prawo. Kradzież samochodu i późniejsza ucieczka przed policją nie okazały się jednak dobrą rozrywką. Jej efektem stały się rozbite samochody i areszt.

Wczoraj, ok. 13.00 w Tarnowie z parkingu przed Domem Handlowym przy ul. Gumniskiej skradziono samochód Fiat 126p, będący własnością mieszkańca Ładnej. Jak się okazało był to dopiero początek. Sprawca kradzieży oddalił się z miejsca dokonania przestępstwa lecz policja wszczęła poszukiwania. Penetrujący teren miasta funkcjonariusze zauważyli poszukiwany pojazd stojący przy al. Tarnowskich w rejonie basenu. Na widok radiowozu kierowca Fiata podjął próbę ucieczki nie reagując na sygnały do zatrzymania się. W trakcie blokowania uciekającego auta jego kierowca dwukrotnie staranował policyjnego Poloneza, a także usiłował przejechać policjanta. Ostatecznie zbiegł porzucając skradzione auto w którym znajdowało się dwóch 16 latków, mieszkańców Tarnowa. Ustalono, że kierującym był również 16 letni tarnowianin z ul. Lwowskiej. Trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania. Radiowóz ma uszkodzone poszycie drzwi, a policjantom nic się nie stało. Zatrzymani trafili do Policyjnej Izby Dziecka.

Inne sprawy tarnowskiej policji:

20 bm godz. 23.30 w Tarnowie na ul. Petofiego powracający do domu 49 letni mieszkaniec Tarnowa został napadnięty przez 3 napastników którzy bez żadnego powodu dokonali jego pobicia. Uderzyli go w głowę, przewrócili na ziemię i kopali po całym ciele. Pokrzywdzony doznał szeregu ran tłuczonych lecz nie skutkujących pobytem w szpitalu. Policjanci KP Tarnów Centrum zatrzymali w pościgu sprawców pobicia 16, 18 i 20 latka, wszyscy to tarnowianie. Najmłodszy trafił do Policyjnej Izby Dziecka a pozostali do policyjnych aresztów.

20 bm godz. 11.00 w Niedomicach do drzwi domu 60 letniej kobiety zapukali mężczyzna i kobieta narodowości romskiej. Oferując jej kupno koca odwrócili jej uwagę i spod poduszki w łóżku skradli 600 zł po czym pospiesznie wyszli, oddalając się stojącym przed domem samochodem w którym siedziała trzecia osoba.

Komentarze...