Prezydent Tarnowa zaprasza na specjalny seans filmowy
access_time 2007-09-11 09:11:05
Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała zaprosił tarnowskich kombatantów i członków organizacji zrzeszających byłych więźniów politycznych na specjalny pokaz filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy do kina „Marzenie” w dniu 20 września. Wszystkie koszty związane z projekcją filmu poniesie miasto, tak, aby osoby i przedstawiciele środowisk przez kilka dziesięcioleci kultywujących pamięć polskiej tragedii mogli obejrzeć najnowszy film Andrzeja Wajdy za darmo.

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały w Tarnowie zorganizowany zostanie 20 września specjalny pokaz filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy. Na projekcję filmu zaproszeni zostali przez prezydenta tarnowscy kombatanci, członkowie organizacji zrzeszających Sybiraków, byłych więźniów politycznych oraz członków rodzin ofiar ludobójstwa dokonanego przez radzieckich komunistów na polskich oficerach.

Pokaz odbędzie się dzień przed tym, zanim film trafi na ekrany tarnowskich kin, a wszystkie koszty związane z jego zorganizowaniem pokryte zostaną z budżetu miasta. Intencją prezydenta Ryszarda Ścigały jest, aby przynajmniej kilkaset osób i przedstawicieli środowisk, które kultywowały pamięć o tragedii polskich oficerów i ich najbliższych w czasach, kiedy było to oficjalnie zakazane, mogły obejrzeć film za darmo.

Komentarze...