Pierwszy po pięciu latach przewodnik po Tarnowie
access_time 2007-09-05 17:05:41
Po kilkuletniej przerwie ukazał się właśnie na rynku wydany nakładem wydawnictwa „Bezdroża” przy współpracy Tarnowskiego Centrum Informacji i Urzędu Miasta Tarnowa przewodnik po Tarnowie „Tarnów. Perła renesansu” przekazuję egzemplarz nowego wydawnictwa poświęconego miastu. Nowa publikacja jest pierwszym tarnowskim przewodnikiem wydanym przez specjalistyczną firmę, różni się także od poprzednich tego typu wydawnictw.

Ukazał się właśnie na rynku pierwszy po pięcioletnie przerwie przewodnik po Tarnowie – „Tarnów. Perła renesansu”. Jest to pierwszy tego typu przewodnik wydany przez specjalistyczne wydawnictwo – „Bezdroża”, we współpracy z Tarnowskim Centrum Informacji i Urzędem Miasta Tarnowa. Wydawnictwo „Bezdroża” to laureat wyróżnienia „Złoty Laur Konsumenta” oraz specjalnej nagrody Grand Prix Czytelników Gazety Prawnej dla najwyższej jakości przewodników na rynku. W tym roku „Bezdroża” otrzymały to prestiżowe wyróżnienie po raz trzeci z rzędu. Konsultantami tekstów dotyczących historii Tarnowa i charakterystyki współczesnego miasta byli Barbara Brożek – Czekańska, Adam Bartosz, Marcin Pałach i Paweł Rybak.

Obecnie wydany przewodnik po Tarnowie różni się od poprzednich tego typu publikacji. W przewodniku ujęto, pomijaną dotychczas w większości opracowań, przemysłową dzielnicę Tarnowa – Mościce. Dodatkowo, dla podniesienia atrakcyjności wydawnictwa, dodany został rozdział opisujący najciekawsze miejscowości regionu tarnowskiego, dla zwiedzania, których Tarnów może być swoistą „bazą wypadową”.

Kolejną z zalet nowego wydawnictwa jest możliwość załączenia w publikacji najaktualniejszych zdjęć miasta. Fakt ten jest o tyle istotny, że zarówno w ubiegłym roku, jak i w początkach bieżącego, tarnowska starówka zmieniła swój wygląd. Innym atutem współpracy z renomowanym wydawnictwem jest szeroka sieć dystrybucji, dzięki czemu przewodnik ma szansę znaleźć się na terenie całego kraju.

Termin ukazania się publikacji skorelowano z rozpoczęciem piętnastej edycji Światowego Forum Mediów Polonijnych, co pozwoliło na przekazanie 150 dziennikarzom z całego świata najbardziej aktualnych informacji o Tarnowie.

Komentarze...