XX Jubileuszowa Parada Konna
access_time 2007-09-03 15:07:07
Z inicjatywy Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zorganizowano już po raz dwudziesty największy plenerowy piknik, jakim jest Tarnowska Parada Konna.
fot. Michał StańczykOdbyła się ona 2 września 2007 roku na terenie Stada Ogierów w Klikowej. W ramach Parady Konnej odbył się również III Małopolski Festiwal Smaku, który tam będzie miał swój tarnowski półfinał.

Na Paradę przybyło mnóstwo ludzi, głównie rodzice z dziećmi bądź też liczne grupy młodzieżowe, których celem był przedostatni punkt wieczoru, a mianowicie koncert zespołu Myslovitz. Wśród tłumu można było dostrzec także miłośników koni, osoby preferujące aktywny wypoczynek (świadczył o tym „parking” dla rowerów), przedstawicieli władz samorządowych i lokalnych oraz producentów i przedsiębiorców lokalnego rynku. Dlatego można tu wysunąć wniosek, że Parada jest doskonałą formą promocji naszego Miasta i jego regionu.

Organizatorzy poza koncertem przygotowali bogaty program artystyczny, na który, poza koncertem, składały się m.in. pokazy konne (konkursy skoków, pokazy kaskaderskie - Klubu Jeździeckiego „Przedświt” z Zabrnia i Szwadronu z Niepołomic - i zaprzęgów), konkursy sprawnościowe, konkursy wiedzy o regionie małopolskim, liczne pokazy sportowe - pokaz karate w wykonaniu Tarnowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, występy klubów tanecznych – Klub Tańca Towarzyskiego KLASA, rozrywkowych i ludowych i pokazy akrobacji rowerowej – BikeTrialShow, czy też „Ścieżkę Huculską”, czyli pokaz elementów ścieżki na koniach huculskich.

Jako dodatkowe atrakcje odwiedzający mogli zwiedzać stajnie, odbyć przejażdżkę konno /dla dzieci był konik hucuł/, odwiedzić wesołe miasteczko z parkiem zabawowym dla najmłodszych, a także degustować specjały kuchni małopolskiej.

Ogólnie Paradę można ocenić pozytywnie. Jedynym minusem były liczne problemy z dojazdem czy też parkingiem.

tekst: Paulina Mróz
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl , Jakub Ochnio
Komentarze...