Studencie, masz szansę na stypendium! (zdjęcia, nagrania)
access_time 2007-08-30 17:54:04
Czyli o programie stypendialnym Fundacji Im. Jana Hetmana Tarnowskiego.
fot. Michał StańczykTomasz Kita, prezes Fundacji, przedstawił dzisiaj na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej program stypendialny, który będzie realizowany w ciągu najbliższych miesięcy.

„Droga do sukcesu - stypendium Fundacji Hetmana Jana Tarnowskiego” zacznie działać już pojutrze, czyli od 1 września. Do 15 października trwać będzie jej pierwszy etap.

O stypendium mogą się ubiegać studenci studiów dziennych, studiujący na tarnowskich uczelniach, mieszkający na wsi – na terenie jednego z czterech powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego. Jest to więc stypendium wspierające lokalnych studentów, którzy ponadto muszą mieć ukończony przynajmniej pierwszy rok studiów (czyli studenci drugiego, trzeciego, czwartego i piątego roku studiów) z dobrym wynikiem, czyli średnią powyżej 4.0. Dodatkowymi kryteriami są: możliwość pochwalenia się dodatkowymi osiągnięciami - naukowymi bądź społecznymi na terenie uczelni, a także trudna sytuacja rodzinna – uniemożliwiająca kontynuacje nauki. Stypendium o charakterze socjalno-naukowym to kwota w wysokości 1800zł, wypłacana w dwóch ratach po 900zł. Ma ono wyrównywać szansę kontynuacji studiów dla studiów z rodzin ubogich.

W pierwszej turze może je otrzymać 50 osób, które do 15 października złożą wniosek. Natomiast później komisja wybierze tych, którzy otrzymają pieniądze (pierwsza ratę) już w listopadzie. Dodatkowym plusem jest to, że nie trzeba przedstawiać dokumentacji, na co to stypendium zostało przeznaczone.

Tomasz Kita pokrótce przedstawił kryteria, które należy spełnić w celu otrzymania stypendium.


lub->POBIERZ


Ponadto szef i koordynator Europejskiego Funduszu Społecznego Waldemar Piwowarczyk ukazał największy program realizowany przez Fundację – Regionalny Ośrodek EFS.

Waldemar Piwowarczyk o EFS.


lub->POBIERZAdres Fundacji:
Fundacja Im. Jana Hetmana Tarnowskiego
Ul. Wielkie Schody 3
33-100 Tarnów
http://www.fundacjatarnowskiego.org.pl/

tekst: Paulina Mróz
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...