Mikołaj, choinka i ozdoby
access_time 2006-12-09 11:29:05
Tarnów z dnia na dzień co raz bardziej przypomina mieszkańcom, że święta tuż tuż. Jeszcze w środę na ulicach miasta można było spotkać św. Mikołaja, na Rynku ubierano świąteczną choinkę, a na słupach przybywało kolejnych ozdób.
Tarnów pięknieje. Nie tylko na witrynach sklepowych pojawia sie świąteczny nastrój. Można go swobodnie dostrzec w centrum miasta. Zwłaszcza 6 grudnia, kiedy wzdłuż ul. Wałowej powoli i dostojnie wędrował św. Mikołaj. Mijani przez niego ludzie dostawali sympatyczne prezenty. Wspaniałego gościa przyjęli z wielką radością.

Aniołki, wykonane przez członków nowej, Niezależnej Grupy Twórców "bez nazwy", działającej w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, podziwiać mogli obdarowani. Młodzi i otwarci na innych ludzie postanowili przynieść uśmiech i symbolicznego aniołka również małym pacjentom Oddziału Dziecięcego w Szpitalu im. Św. Łukasza. Kolorowe, bajkowe stwory, wśród których były elfy, anioły, żołnierzyk z towarzyszką oraz Św. Mikołaj, wywołały ożywienie wśród maluchów.
Swoje upominki otrzymali również przedstawiciele władz miejskich i lokalnych mediów (w tym miejscu trzeba nadmienić, że aniołki były prześliczne). Wspaniały orszak pojawił się również w okolicach dworca autobusowego, gdzie miał otrzymać intratną propozycję zawodową, którą odrzucił.

Tego samego dnia udekorowana została choinka na Tarnowskim Rynku. Dzieci z kilku tarnowskich przedszkoli (24, 32, 33, 35) oraz uczniowie Gimnazjum nr 4, zadbali o to, aby jak co roku dumnie tkwiła w centrum miasta. Wysokie na 3 metrów drzewo będzie towarzyszyło mieszkańcom podczas Świąt i sylwestrowych zabaw. Również amatorzy slizgania na lodzie będą mogli podziwiać tarnowską dekorację.

Oprócz choinki, o świątecznym nastroju zaczynają przypominać świetlne elementy na miejskich latarniach. Ulice Wałowa, Krakowska, Lwowska i Rynek, udekorowane zostały nowymi, jak również starszymi świetlnymi ozdobami. Tarnów w tym roku zabłyśnie jeszcze bardziej, dzięki inwestycji, jaką poczyniono.
Komentarze...