Mozaika na skwerze Preissów
access_time 2006-12-07 16:09:31
Tarnowianie mogą już oglądać zalążek dzieła, jakie powstaje na Skwerze Preissów. Wykonane swego czasu siedziska, przyozdabiane są wspaniałą mozaiką. Wszystko dzięki uczestnikom "Targu Słów" organizowanego przez Pałac Młodzieży w Tarnowie.
Tarnów z roku na rok staje się miastem jeszcze piękniejszym. Większość dzięki właśnie takim inicjatywom, które tworzą kolejne niezwykłe miejsca.

Praktycznie na ukończeniu jest Skwer Preissów, który od kilku miesięcy jest przygotowywany. Nie obyło by się jednak bez pomocy osób z zewnątrz, również firm budowlanych i ludzi, którzy zapragnęli się zaangażować w to dzieło.

Skwer Preissów, to autorski projekt Jacka Kucaby, twórcy wielu inicjatyw w tym mieście. Prace wykonywane były pod okiem nauczyciela, Mariana Kubisztala. Dzięki współpracy z Zespołem Szkół Budowlanych, Dyrekcji Wydziału Kultury Urzędu Miasta, Dyrekcji Pałacu Młodzieży oraz firm, wspierających dzieło: NOMI I BOZ wszystko zmierza w dobrym kierunku i już niebawem powinniśmy poznać końcowy efekt prac.

Autorzy projektu mają nadzieję, że inicjatywa znajdzie uznanie w oczach mieszkańców miasta.

Mateusz Śliwa
fot. Kamil Zyznar
Komentarze...