NVIDIA nForce 680a SLI dla procesorów Athlon FX70
access_time 2006-12-07 10:40:10
NVIDIA Corporation poinformował dzisiaj o wprowadzeniu na rynek i natychmiastowej dostępności procesorów obsługi komunikacji i mediów (MCP) NVIDIA nForce 680a SLI, zaprojektowanych specjalnie dla nowej platformy AMD Quad FX z architekturą Dual Socket Direct Connect.

 Wyłączny partner premiery procesorów AMD Quad FX, chipset NVIDIA nForce 680a SLI zapewnia ogromne możliwości przetwarzania danych, pozwalając miłośnikom multimediów wykorzystać moc do 4 procesorów graficznych, 8 wyświetlaczy, 12 dysków twardych SATA oraz 4 kart sieciowych Gigabit Ethernet, wszystko w jednym komputerze typu desktop. (Dalej) ...

 

„Dla osób zainteresowanych rozgrywką o najwyższej wydajności, tworzeniem i edycją treści cyfrowych, przetwarzaniem ogromnych ilości danych i mega-wielozadaniowością, platforma ta jest naprawdę wyjątkową ofertą”, powiedział Drew Henry, dyrektor działu chipsetów w firmie NVIDIA. „Połączenie nowej platformy AMD Quad FX wykorzystującej procesory z serii AMDAthlon 64 Fx-70 oraz niezwykłej funkcjonalności nowych chipsetów NVIDIA nForce 680a SLI pozwoli użytkownikom konstruować komputery, które doskonale sprawdzą się w roli domowego serwera muzyki i wideo, platformy dla najnowszego oprogramowania do edycji obrazu i filmów oraz centrum domowych rozgrywek wykorzystujących technologię NVIDIA SLI i wytrzymają konkurencję z jakimkolwiek dostępnym obecnie komputerem typu desktop z możliwością wyświetlania na wielu monitorach”.

Chipset NVIDIA nForce 680a SLI oferuje wiele technologii, które zmieniają definicję najwydajniejszych komputerów. Wśród nich znajdziemy obsługę technologii wielu procesorów graficznych NVIDIA SLI z czterema slotami PCI Express, które mogą być wykorzystanie do obsługi do ośmiu niezależnych wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości; zaawansowane funkcje obsługi sieci i napędów pamięci masowej, w tym obsługę do czterech kart sieciowych Gigabit Ethernet i 12 dysków twardych SATA, zapewniających do 8 terabajtów pojemności. Dodatkowo, chipset NVIDIA nForce 680a SLI zaprojektowano tak, aby mógł w pełni wykorzystać moc czterordzeniowego procesora AMD Quad FX, pozwalając użytkownikom na uruchamianie wielu aplikacji jednocześnie bez negatywnego wpływu na wydajność komputera.

„Platforma AMD Quad FX w połączeniu z płytą główną z chipsetem NVIDIA nForce 680a SLI oferuje ekstremalną elastyczność i możliwości „mega-wielozadaniowości””, powiedział Bob Brewer, wiceprezes działu Desktop Division w firmie AMD. „Czterordzeniowa platforma została zaprojektowana przez firmy AMD i NVIDIA dla entuzjastów, którzy od swoich komputerów wymagają najwyższej wydajności w zadaniach wielowątkowych. Jej architektura opracowana została w taki sposób, aby umożliwić użytkownikom uruchamianie wielu aplikacji w tym samym czasie, takich jak gry czy rozsyłanie multimediów w sieci domowej w czasie działania w tle takich zadań jak nagrywanie płyt DVD i obsługa e-mail, wszystko to przy zachowaniu wysokiej wydajności”.

Platforma składająca się z chipsetu NVIDIA nForce 680a SLI i procesora AMD Quad FX doskonale pasuje także do nowej serii procesorów graficznych NVIDIA GeForce® 8, pierwszych w branży wykorzystujących wydajną architekturę zunifikowanych shaderów i oferujących pełną obsługę Microsoft® DirectX® 10 oraz nadchodzącego systemu operacyjnego Microsoft Windows Vista™. Nowy interfejs graficzny 3D oraz możliwości przetwarzania wielowątkowego zaimplementowane w systemie Vista doskonale uzupełniają się z możliwościami mega-wielozadaniowości platformy AMD Quad FX. Gdy zaczną się ukazywać gry i aplikacje wykorzystujące DirectX 10, platforma AMD Quad FX będzie mogła zaoferować użytkownikom doskonałą wydajność i wspaniałą funkcjonalność.

Wśród producentów komputerów oferujących już komputery oparte na platformie AMD Quad FX znajdują się między innymi firmy Cyberpower, iBuypower, Maingear oraz Vigor. Płyta główna ASUS L1N64-SLI WS wyposażona w chipset NVIDIA nForce 680a SLI jest już dostępna w ofercie producentów komputerów oraz sklepów internetowych.

 

 

 

 

Komentarze...