Kultura Be 14 grudnia
access_time 2006-12-04 23:28:38
W związkuz żałobą narodą, zaplanowane na wcześniejszy termin koncerty w ramach Kultury Be, zostały przełożone. Zatem juz 14 grudnia dojdzie do kolejnej prezentacji świetnych zespołów muzycznych.
Tym razem w piwnicach TCK zagrają 3 grupy. ORION, PUNK PROTEST i CRAZY SHOES KILLERS. Początek konecertu o godzinie 18:00. Wstęp na tą imprezę kosztuje 3 zł.


ORION - obecny skład istnieje od czerwca 2005 roku. Pierwsze próby stworzenia zespołu podjął się Mateusz (gitara solowa) grając w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryglicach. Niestety rozterki związane z próbą wyjaśnienia własnej egzystencji, odkrywania swego miejsca na Ziemi i problemy natury osobistej skłoniły kompanów Mateusza do systematycznego opuszczania zespołu. Tak więc sytuacja wymagała gruntownych zmian. Jako pierwszy dołączył do Mateusza starszy brat Mariusz (gitara rytmiczna/wokal). Wspólna pasja do muzyki oraz odbywające się od tego momentu coraz częstsze "jamowanie" pozwoliły uczynić z nich szkielet obecnego zespołu. Po pewnym czasie do zespołu dołączył Grzesiek (bas), który po namowach braci wziął do ręki bas i wydając z niego pierwsze dźwięki zrozumiał, że gra na basie to rzecz którą zawsze chciał robić w życiu. Jako ostatni do zespołu dołączył Marcin (perkusja), który pojechał z kolegą okazyjnie kupić perkusje, która tak mu się spodobała, że odkupił ją i zaczą grać. Przypadkowy telefon od Mariusza sprawił, że za tydzień był już członkiem zespołu. Od tego momentu zaczął sie nowy rozdział w historii muzyki rockowej. Zespół uświetniał swą obecnością wiele lokalnych imprez prowokując do wyrażania opinii zarówno laików jak i znawców tematu. Nagłe aczkolwiek spodziewane powołanie Grześka do armii wymusiło zaangażowanie do projektu nowego basisty. Wybór padł na Karola. W oczekiwaniu na powrót Grzegorza to on uzupełnia swym brzmieniem sekcje rytmiczną.

ORION koncertował już w Tuchowie, Ryglicach, Łęgu Tarnowskim, Lubczy, brał udział w koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

PUNK PROTEST - ich historia nie jest zbyt długa. Na początku były tylko pomysły i marzenia i na tym się kończyło, dopiero gdy pierwszy sprzęt posiadł Kudłaty coś ruszyło. Zaczęło się 23 marca 2005 (pierwsza próba) kiedy to właśnie pierwszą gitarę w zespole miał Maciek; od niego zaraził się graniem Steryd, a Jedyi, no cóż, jak zwykle w długach itd. mógł być wokalistą, więc zakupił sobie mikrofon i wzmacniacz od Wicia z Frustracji. Sprzęt był (prawie), miejscówa na próby też. Pamiętnej niedzieli 23 marca u Maćka w kanciapie postanowili się w końcu zebrać i zrobić tą pierwszą próbę. Jedyi jednak nie wydaje z siebie głosu. A z powodu miłości do punk rocka w szeregi wbija się 3 gitarzysta - Jarek (zwany Borysem) .
Po krótkim czasie, Jedyi zamiast śpiewać postanawia grać na perkusji. W takiej konfiguracji podczas garażowych prób grupa przygotowuje ok. 20 coverów m.in.: Analogsów, Włochatego czy Farben Lehre... Pozostał jednak wakat na stanowisku wokalisty, który obejmuje Borys. Zadebiutowali na HARD-CORE-PUNK FEST Augiasz 2005, który odbył się 15 października w Maszkienicach u boku Frustracji, Grip czy Fist. Wówczas nastąpiła pierwsza poważna zmiana personalna. Jedyi został wymieniony na Szczepana, który w kapeli jest do dziś. PUNK PROTEST koncertował m.in. w Biadolinach, Dębnie, Wojniczu, Szczurowej, Tarnowie. CRAZY SHOES KILLERS - na początku był sobie taki zespół jak the SEED i żył on od 17 stycznia 2005 roku do 17 września 2005 roku. Wkrótce po ostatnim koncercie na Oak Session 16 lipca 2005 zespół się rozpadł. Okazało się, iż nikomu nie chce się poświęcać czasu i tak oto projekt the SEED został oficjalnie zamknięty wraz z nastaniem września. Upadek zespołu ogłoszony został dokładnie 17 września 2005 roku. Na tamten dzień, zespół the SEED miał na swoim koncie 11 własnych piosenek i 6 koncertów i jego skałd był następujący - Bones (gitara), Bucek (perkusja), Iron (gitara), Darek Skrzyniarz (gitara basowa) i Mateusz Łapa (gitara). Na początku 2006 powstał CRAZE SHOES KILLERS, który powołali do życia Bones i Bucek. Chwilę później dołączają do nich Dred (wokal), Marian (bas) oraz do składu powrócił Iron. Jak to w przypadku młodych kapel bywa pojawiły się kolejne roszady w składzie. Mariana, który przejmuje pałeczkę managera i promotora CSK zastępuje Grupy, a Dreda - Tomasz zwany Timim. Po przerwie, naładowani punkową energią jesienią powracają dając udany koncert w Dąbrowie Tarnowskiej.
Obecny skład CSK to: Bones na gitarze, Timi na wokalu, Gruby na basie, Bucek na perkusji oraz Marian jako manager.
Komentarze...