Tarnowska Akademia Antyczna
access_time 2006-11-30 11:42:33
Już po kolejnej sesji Tarnowskiej Akademii Antycznej. Tym razem swoje wykłady prowadził dr Rafał Quirini-Popławski. Opowiadał stosunku do sztuki antycznej średniowiecznej Italii.
Tarnowska Akademia Antyczna powstała w 2005 roku jako odpowiedź na zapotrzebowanie krzewienia kultury wśród młodych ludzi. Stworzona przy udziale Tarnowskiej Fundacji Kultury, Tarnowskiego Teatru oraz I Liceum Ogólnokształcącego, którego nauczycielka, mgr Urszula Hajek, trzyma pieczę nad całością prac. Zaplanowane działania rozbite zostały na trzy lata, z podziałem na tematyczne bloki. W obecnym roku szkolnym będziemy mogli wysłuchać wykładów w ramach roku włoskiego. Na lata 2006/2007 planowany jest ostatni już fragment projektu.

Do tej pory odbyło się 10 wykładów, na których gościli znakomici naukowcy, przeważnie powiązani z Uniwersytetem Jagiellońskim. Zawsze towarzyszył im przekaz na żywo z sali obrad, dostępny w Internecie.

W najbliższym czasie postaramy się udostępnić nagranie z ostatniego wykładu dr Rafała Quirini-Popławskiego. Tymczasem poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

%%br%%
Komentarze...