Lodowisko pod Ratuszem ponownie dla tarnowian
access_time 2006-11-28 14:51:48
W poniedziałek ruszyły prace przy budowie sztucznego lodowiska na Rynku. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to na 450 metrach kwadratowych lodu tarnowianie będą mogli jeździć od 6 grudnia aż do marca.
- Montażem zajmie się Mostostal Wrocław, który przed rokiem uruchomił to samo lodowisko w Tarnowie. Wtedy miasto dzierżawiło obiekt, teraz kupiło go za 320 tysięcy zł - mówi Edward Rusnarczyk, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tak jak przed rokiem lodowisko na starówce będzie otwarte codziennie od 10:00 do 22:00. Za 2 zł będzie można się ślizgać przez jedną tercję czyli 45 minut. W czasie przewry świątecznej i ferii wstęp będzię kosztował złotówkę.

Równocześnie na lodowisko będzie mogło być maksymalnie 50 osób. Dostać się na płytę lodowiska można będzie przez dwa wejścia, A i B. Przy obiekcie ustawione będą dwa specjalne namioty, gdzie mieszkańcy będą mogli się przebrać i zostawić część swojej garderoby. Płyta lodowiska zostanie dodatkowo oświetlona i nagłośniona. Dla tarnowian nie mających łyżew będzie czynna wypożyczalnia. W Tarnowskim Centrum Informacji przy Rynku 7, będzie można dobrać odpowiedni rozmiar, a także kolor, w zależności od osobistych upodobań łyżwiarza oraz możliwości wypozyczalni.

Podobne sezonowe sztuczne lodowiska są zimową atrakcją m.in. na rynku w Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy i Zamościu.

Tarnowianie, a także internauci na całym świecie będą mogli na bieżąco oglądać co dzieje się na lodowisku, ile osób się na nim bawi. Wszystko dzięki specjalnej kamerze, z której obraz udostępniany będzie na portalu tarnow.pl.
Minionej zimy lodowisko pod Ratuszem cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem, sprzedano ponad 40 tysięcy biletów. Wykorzystywano je także do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego.

Komentarze...