CzwartyEkstraFilm - konkurs [zakończony]
access_time 2006-11-29 01:20:21
30 listopada odbędie się kolejny już pokaz z cyklu CzwartyEkstraFilm. Tym razem TCK zaprasza na projekcję obrazu Ganniego Amelio pt." Klucze do domu".
Włoski reżyser w swych dziełach opowiada zawsze o człowieku stojącym wobec punktu krańcowego: chwili narodzin albo śmierci, kryzysu wiary lub tożsamości. Proponowany film kontynuuje ten temat: jest to historia o młodym ojcu, który po raz pierwszy w życiu spotyka swojego upośledzonego fizycznie i umysłowo 15-letniego syna Paolo. Razem udają się w podroż do Berlina, gdzie chłopiec ma zostać poddany terapii w specjalistycznym szpitalu. "Klucze do domu" jest opowieścią o prawdziwych ludzkich relacjach, które nie są ani udawane, ani wyćwiczone i zagrane zgodnie z wskazówkami reżysera. Dzieje się tak głównie za sprawą odtwórcy głównej roli, niepełnosprawnego Andrei Rossi, dzięki któremu przedstawione na ekranie wydarzenia są autentyczne, szczere i zawierają silne humanitarne przesłanie.

Cała wymowa filmu jest w zasadzie zdominowana przez Andreę, który jest tutaj nie wzbudzającym litość upośledzonym dzieckiem, lecz człowiekiem, osobą, pełnowartościową jednostką z własną wolą i tożsamością. To on dyktuje nastrój obrazu i inspiruje zachowania pozostałych bohaterów.

"Klucze do domu" to film niezwykle szczery i autentyczny, który prowokuje widza do zadania sobie kilku ważnych pytań.Projekcja filmu odbędzie się o godzinie 18:30 30 listopada. Bilety do nabycia w kasie Kina Marzenie, koszt 12zł.Dla członków Akademii Filmowej cena biletów wynosi 6 zł.

Dla naszych Internautów mamy do rozlosoawania jedno podwójne zaproszenie na tą projekcję. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Kiedy urodził się reżyser tego filmu?
Na poprawne odpowiedzy czekamy pod adresem: redakcja (at) tarnow.net.pl. W temacie proszę wpisać "Klucze do domu". Na maile czekamy do środy do godziny 16:00.


Zwyciężczynią konkursu została Pani Joanna P. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody.


reżyseria: Gianni Amelio
scenariusz: Gianni Amelio (na podstawie powieści Giuseppe Pontiggii)

obsada:
Kim Rossi Stuart jako Gianni
Alla Faerovich jako Nadine
Andrea Rossi jako Paolo
Pierfrancesco Favino jako Alberto
Charlotte Rampling jako Nicole
Manuel Katzy jako taksówkarz
Michael T. Weiss jako Andreas
Ingrid Appenroth jako strażnik w szpitalu
Dimitri Susin jako chłopiec przed telewizorem
Thorsten Schwarz jako pielęgniarz
Eric Neumann jako chłopiec na placu zabaw
Dirk Zippa jako chłopak na wózku
Barbara Koster–Chari jako pielęgniarka
Anita Bardeleben jako lekarz
Ralf Schlesener jako sprzedawca gazet
Camilla Erblich jako kobieta w tramwaju
Bernd Weikert jako policjant

producent: Elda Ferri, Enzo Porcelli
zdjęcia: Luca Bigazzi
scenograf: Giancarlo Basili
kostiumy: Cristina Francioni
montaż: Simona Paggi
muzyka: Franco Piersanti
produkcja: Francja , Niemcy , Włochy gatunek: Dramat, Familijny

data premiery: 2006-09-08 (Polska) , 2004-09-09 (Świat)
czas trwania: 105 min.
dyst.: ITI CINEMA

Komentarze...