Na skrzydłach po drabinie
access_time 2006-11-22 23:18:11
Już w najbliższą niedzielę w kawiarni Basteja, przy ulicy Kapitulnej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Na skrzydłach po drabinie". Tym razem obecni będą mogli posłuchać pamiętnika Andrzeja Lenartowicza.

42 spotkanie odbędzie się w kawiarni Basteja przy ul. Kapitulnej, 26 listopada o godzinie 15:30.

Zatytułowano je „na przekór..” i poświęcono Andrzejowi Lenartowiczowi – pochodzącemu z rodu poety Teofila. Człowiekowi praktycznie bez zawodu, prowadzącemu nieustabilizowany tryb życia. Dziwakowi, intruzowi tarnowskiej bohemy artystycznej, samoukowi o powikłanym życiorysie. Niechcianemu świątkowi, który w malarstwie znalazł zaspokojenie swych tęsknot i oczekiwań.

Będzie to spotkanie, w którym zderzą się świat zapisany w kilkudniowym pamiętniku Andrzeja Lenartowicza, poezja Jana Rybowicza i wspomnienia przyjaciół.

Poezję i pamiętnik czytać będą Szymon Seremet - aktor Teatru Nie Teraz i współpracujący z tymże Teatrem – Tomasz Lewandowski. Udział w spotykaniu zapowiedzieli również Adam Bartosz, Antoni Sypek i Ryszard Zaprzałka. Całość opleciona zostanie muzyką, w wykonaniu młodziutkich skrzypaczek, dziś jeszcze uczennic tarnowskiej Szkoły Muzycznej.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A