Pieniądze na pomoc niepełnosprawnym
access_time 2006-11-22 15:31:59
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie ma pieniądze na pomoc osobom niepełnosprawnym. Otrzymało właśnie 500 tys. zł na ten cel z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Niepełnosprawni lub ich opiekunowie mogą się starać się np. o pieniądze na zakup sprzętu ortopedycznego, pobyt na turnusach rehabilitacyjnych oraz likwidowanie barier w komunikowaniu się. W tym ostatnim przypadku dotyczy to głównie niewidomych oraz słabo widzących, którzy mogą kupić sobie np. komputer, fax czy telefax – podkreśla Wiesława Iwaniec.

Dyrektor PCPR w Tarnowie dodaje, że w przypadku niewykorzystania środków przyznanych przez PFRON, trzeba będzie je zwrócić. – Dlatego chociaż czasu jest niewiele (do końca 2006 roku) liczymy na zainteresowanie ze strony mieszkańców powiatu tarnowskiego – podkreśla Iwaniec.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie mieści się przy ulicy Narutowicza 38 w Tarnowie (budynek Starostwa Powiatowego, III piętro). Informacji na temat możliwości otrzymania dofinansowania ze PFRON można uzyskać osobiście od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30, bądź telefonując pod numer <0-14 6316 374 bądź 6316 375.
Komentarze...