Centrum Paderewskiego ponownie zaprasza
access_time 2007-03-26 17:08:23
30 marca o godzinie 18:00 zabrzmią pierwsze dźwięki ciekawie zapowiadającego się koncertu wokalnego. Tym razem nie odbędzie się on jednak w Kąśnej Dolnej, a w tarnowskiej Sali Lustrzanej.

Pader Już w najbliższy piątek, Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna zaprasza na koncert pt.: Najpiękniejsze pieśni i arie, w wykonaniu znakomitej śpiewaczki Anny Naworzyn – sopran, której przy fortepianie towarzyszył będzie Grzegorz Biegas. Anna Noworzyn jest absolwentką Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Alicji Słowakiewicz (dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydziału Filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (2004).
Dokonania Grzegorza Biegasa nie są wcale mniej imponujące. Jest on adiunktem Katedry Kameralistyki Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako pianista zapraszany jest na wiele kursów krajowych i zagranicznych gdzie współpracował m.in. z prof. H. Łazarską, prof. W. Berrym, prof. L. Spitzer, prof. A. Argustiene, prof. E. Sąsiadkiem.

Artyści są laureatami wielu prestiżowych konkursów krajowych i zagranicznych W programie koncertu melomani będą mieli okazję usłyszeć utwory m.in.: Stanisława Moniuszki, Ignacego J. Paderewskiego, Wolfganga A. Mozarta, Giacomo Pucciniego, Antoniego Dworzaka.
Początek koncertu o godz. 18.00 w Sali Lustrzanej. Dodatkowe informacje w Biurze koncertowym Centrum Paderewskiego, Rynek 9, lub pod numerem telefonu: 14 621 09 21.

Poniżej podaję szczegółowy program koncertu.

S. Moniuszko
Nad rzeką

I. J. Paderewski
Gdy ostatnia róża zwiędła op. 7 nr 1
Nad wodą wielką op. 18 nr 4
12 Pieśni do poezji Catulle Mendesa op. 22
nr 2 Ton coeur est d'or pur
nr 4 Naguere op. 22

S. H. Nawrocki
Baby

H. Eisler
Meine Mutter wird Soldat

F. Mendelssohn
Hexenlied op. 8 nr 8

W. A. Mozart
Temerari.../ Come scoglio... - recytatyw i aria Fiordiligi z I aktu opery „Cosi fan tutte

A. Dvorák
Měsičku na nebi hlubokém - aria Rusałki z I aktu opery „Rusałka”

G. Puccini
Quando m'en vo - walc Musetty z II aktu opery „Cyganeria”

J. Stefani
Jestem dobra jak baranek - aria Basi z opery „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale„

G. Bacewicz
Boli mnie głowa

Komentarze...