Turniej bilardowy w IKS
access_time 2007-03-20 14:53:13
Pierwszy z cyklu pięciu amatorskich turniejów bilardowych "Amator challenge" zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę w tarnowskim klubie IKS, mieszczącym się przy ul. Wojska Polskiego 14. Początek o godzinie 10:00.

billy IKS to klub bilardowy prowadzony pod patronatem TOSIRu. Odwiedzany zarówno przez zawodowców jak i amatorów, w niedzielę stanie się przybytkiem tych ostatnich. To właśnie amatorzy będą mieć bowiem wyłączne prawo do startu w zaplanowanym na ten dzień turnieju "Amator challenge". Jest to pierwszy z pięciu zaplanowanych przez Polski Związek Bilardowy turniejów, dających szansę na wzięcie udziału w rogrywkach finałowych w Łodzi.

Zawodnicy, którzy zgłoszą swoją chęć wzięcia udziału w "Amator challenge" i zapiszą się w dniu turnieju pomiędzy godz. 8:00 a 9:00, będą mieli szansę walczyć o punkty. Zwycięzca zapisze na swoje konto 20 pkt., osoba na drugim miejscu otrzyma ich 18, trzeci zaś 16.
Zawodnicy, którzy uplasują się na dalszych pozycjach, mogą liczyć na 16 pkt. za czwarte miejsce; jeśli zajmą piąte lub szóste - 14 pkt. Siódme i ósme miejsce uhonorowane będzie trzynastoma punktami, od dziewiątego do dwunastwgo miejsca - dwunastoma, od trzynastego do szesnastego dziesięcioma, ci zaś, którzy zajmą miejsca od 17 do 24 liczyć mogą na osiem punktów.

Przy deklarowaniu swojego udziału w turnieju obowiązuje wpisowe w wysokości 20 zł., z czego 15 przekazywane jest na rzecz Polskiego Związku Bilardowego.
Uczestnicy finałowego turnieju w Łodzi podzielą między siebie nagrody o łącznej puli 10 tysięcy złotych.
Więcej dowiedzieć się można na stronie IKS

tekst: Tomasz Budzik

Komentarze...