Zmiany w pogotowiu
access_time 2007-02-08 12:51:24
Marek Latała przejął pełnienie obowiązków dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Zastąpił na tym stanowisku Wiesławę Jarosz, która została zastępcą dyrektora. O zmianie szefa pogotowia zdecydował Zarząd Powiatu Tarnowskiego.
- Przygotowujemy się do połączenia dwóch jednostek pogotowia: tarnowskiego i tuchowskiego (obecnie znajduje się w strukturach ZOZ), które za kilka miesięcy staną się jedną instytucją. Chciałem, aby tym procesem pokierowała doświadczona osoba. Gwarantuje to pan Marek Latała, który może pochwalić się bardzo skutecznym działaniem – współtworzył przecież Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Tarnowie, które powstało jako jedne z pierwszych w naszym kraju. Wzorowały się na nim inne samorządy w Polsce. Obecny dyrektor zna również realia funkcjonowania pogotowia – przez kilka lat był koordynatorem ds. ratownictwa medycznego – podkreśla starosta tarnowski Mieczysław Kras. Dodaje, że liczy również na dobrą współpracę pomiędzy dyrektorem pogotowia a pracownikami.

Marek Latała będzie pełnił obowiązki dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie do końca roku. Po osiągnięciu przez niego wieku emerytalnego starostwo zamierza ogłosić konkurs na nowego szefa stacji.

Po połączeniu dwóch stacji pogotowia, w Tuchowie powstanie tzw. stanowisko wyniesione. Będzie kolejnym w powiecie tarnowskim. Obecnie karetki stacjonują w Gromniku, Szerzynach, Wojniczu. Wkrótce karetka ma pojawić się również w Żabnie.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A