Świetlica terapeutyczna otwarta
access_time 2007-02-07 16:02:19
Otwarta została świetlica terapeutyczna przy Warsztatach Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Na uroczystej inauguracji pracy tej placówki zagościł również Biskup Tarnowski Wiktor Skworc. Pomimo otwarcia świetlica nadal czeka na osoby chętne do wzięcia udziału w zajęciach.
Jakiś czas temu informowaliśmy naszych czytelników o projekcie zrealizowanym przez Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro, które poza Warsztatem Terapii Zajęciowej, którego finał realizacji miał miejsce pod koniec minionego roku. Jednak na tym Stowarzyszenie nie poprzestało. Praca i udział w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU, przyniosło skutek w postaci podpisania półrocznej umowy, z opcją przedłużenia.

Wizyta, jaką złożył bp Skworc, była jednocześnie zwyczajowym kolędowaniem. Przywitany, wspólnie z pozostałymi osobami zaproszonymi na tą uroczystość, radosnym śpiewem podopiecznych Stowarzyszenia, jak również ciepłymi słowami ze strony organizatorów, pomodlił się wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi, po czym podkreślił jak ważna dla świata ludzi zdrowych jest obecność osób niepełnosprawnych. Życzył powodzenia w realizacji dalszych planów terapeutom i podopiecznym.

W uroczystym otwarciu i wizycie duszpasterskiej uczestniczyła również Katarzyna Malicka, reprezentująca Grupowe Ubezpieczenia PZU S.A. w Tarnowie. Przypomniała ona, jak powstał pomysł współfinansowania powstania świetlicy terapeutycznej przez PZU. Przy okazji zawierania umowy na ubezpieczanie członków Stowarzyszenia, wspomniała ona, że istnieje coś takiego jak Fundacja PZU i organizowany przez nią konkurs na znalezienie dobrego sposobu rehabilitacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Jak się później okazało, projekt stworzony przez tarnowską organizację został doskonale przyjęty.

Przypomnijmy również, że współpraca pomiędzy dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, jest prowadzona nie tylko na poziomie zajęć z samymi podopiecznymi. Organizatorzy postanowili wprowadzić jeszcze jeden dodatkowy element rehabilitacji. Organizowane są bowiem spotkania dla rodziców, gdzie mogą oni spotkać się innymi w podobnej sytuacji, porozmawiać przy kawie, podyskutować z psychologiem i osobami ze Stowarzyszenia. Okazało się, że pomysł ten był jak najbardziej zasadny.

Koordynatorem działań świetlicy jest Klaudia Padoł, V-ce Prezes Stowarzyszenia. Organizatorzy nadal czekają na osoby chętne do wzięcia udziału w zajęciach.

Mama Piotra, o tym jak ważna jest możliwość obcowania z innymi ludźmiKrzysztof Drwal o tym jak działa świetlica terapeutycznaKomentarze...
testststs 10,2,9,1,A