Opera Krakowska dla dzieci
access_time 2007-02-06 11:01:38
Krakowska Opera przygotowała specjalnie dla dzieci widowisko baletowo-słowne pt.: "Królewna Śnieżka". Zaproponowano nawet specjalne ceny dla młodych widzów. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszolnym.
Najbliższe spektakle odbędą się 8 i 16 lutego oraz 7 i 16 marca. Ceny biletów na to widowisko wynoszą 10 i 15 zł na spektakle rozrgrywane w Nowohuckim Centrum Kultury, oraz 15 zł na scenie PWST.

Królewna Śnieżka to spektakl baletowo-słowny oparty na znanej wszystkim dzieciom baśni braci Grimm do muzyki polskiego kompozytora Bogdana Pawłowskiego. Widowisko, którego premiera odbyła się w czerwcu 2005 to niezwykle barwne przedstawienie, w którym wykorzystano elementy tańca klasycznego, taniec charakterystyczny oraz pantomimę.
Aby ułatwić młodemu widzowi odbiór spektaklu baletowego wprowadzone zostały elementy narracji, które uzupełniają treść bajki, a zilustrowane są za pomocą projekcji w formie komiksu. Dużą atrakcją dla młodej widowni jest również udział dzieci ze Studia Baletowego - w roli przyjaciół Śnieżki - kwiatków i leśnych zwierzątek. Spektakl w wykonaniu zespołu baletowego Opery Krakowskiej, poprzez piękną bajkową scenerię i kolorowe kostiumy wprowadzi widzów w tajemniczy świat pełen niespodzianek, w którym dominuje odwieczna walka dobra ze złem.

OBSADA:
Śnieżka Karolina Cichy/Olga Shydlovska
Królowa-Wiedźma Magdalena Malska/Maja Witkowska
Królewicz Marek Kobielski/Igor Wroniecki
Leśniczy Victor Korpusenko/Adam Klafczyński

Krasnale:Mędrek Adam Klafczyński
Nieśmiałek Marta Żurawska-Kobielska
Apsik Karolina Cichy/Agnieszka Błaszczyk
Gapcio Wioletta Maciejewska
Gburek Victor Korpusenko
Śmieszek Marzena Biesiadecka
Śpioszek Bożena Kołodziejczak/Katarzyna Sanocka


Rezerwacja: Biuro Obsługi Widza ul. Lubicz 27, tel.: (48 12 628 91 13, 15); fax: (48 12 628 91 11); bilety@opera.krakow.pl; www.opera.krakow.pl

KASY BILETOWE
SCENA OPEROWA – Teatr im. J. Słowackiego, pl. św. Ducha 1,
tel.: (48 12) 421 16 30

%%br%%
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A