"Okiem okien" Witolda Stachnika
access_time 2007-02-05 16:22:42
Już za dwa dni w Tarnowskim Centrum Kultury odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej. Autorem znakomitych prac jest Witold Stachnik. Początek imprezy o godzinie 18:00 w najbliższą środę w TCK.
Witold Stachnik - urodzony w 1966 roku w Mielcu. Matematyk (absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego), prezes Wydawnictwa Szkolnego OMEGA publikującego książki pomocnicze dla szkół ponadpodstawowych. Autor wielu szkolnych podręczników pomocniczych dotyczących matury z matematyki. Związany z trzema miastami: Mielcem (miasto rodzinne i pierwsza praca w szkole), Tarnowem (zamieszkanie) i Krakowem (praca). W Tarnowie mieszka od 1999 roku.

W roku 2006 uczestniczył w warsztatach fotograficznych organizowanych przez National Geographic, a prowadzonych przez Tomasza Tomaszewskiego.

Przygodę z fotografią rozpoczął w 1995 roku. Wtedy kupił pierwszą lustrzankę Minolty. Chęć zatrzymania w kadrze miejsc i chwil budzących jego szczególne emocje powodowała wciśnięcie migawki aparatu. W ten sposób powstała swego rodzaju dokumentacja wędrówek po Polsce, Niemczech, Grecji, Francji, Austrii czy Stanach Zjednoczonych. Jakie są to zdjęcia? Krajobrazy, ludzie, ale głównie konkretne motywy.

W cyklu „Okiem okien” tymi motywami są okna, drzwi, bramy elementy zamykające przestrzeń bądź ją odmieniające. Domy patrzące oknami na świat i świat zamknięty w ramach okien. Światło przebijające szkło okien i światło od szkła okien odbite. Oknami w umownym znaczeniu są w jego fotografiach także bramy i drzwi, otwierające bezkresną przestrzeń nieba, morza i wzgórz, lub zamykające podwórce z gąszczami roślin, czasem baśniowo pięknych, czasem niszczycielskich, drapieżnych. Zdjęcia prezentowane na wystawie stanowią swoisty pamiętnik własnych wrażeń i wzruszeń autora.

Wernisaż wystawy 7.02.2007r. g. 18.00 z udziałem autora w TCK- Rynek 5. Wystawa czynna od 7.02 do 10.03. br. (poniedziałek-sobota 10.00-18.00) Bilety wstępu dla grup szkolnych 1,- zł, dorośli 2,-zł
Rezerwację terminów dla grup prowadzi dział Imprez TCK
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A