Komisje wojskowe rozpoczynają pobór
access_time 2007-02-01 12:21:55
W poniedziałek 5 lutego w powiecie tarnowskim rozpoczyna się pobór do wojska. Na pierwszy ogień pójdą poborowi z gminy Ciężkowice. W celu ustalenia kategorii zdrowia przed Powiatową Komisję Lekarską zostali wezwani mężczyźni urodzeni w 1988 r., to tzw. rocznik podstawowy, oraz mężczyźni z roczników starszych.
Poborowy po raz pierwszy wezwany przed Komisję musi mieć ze sobą jedno zdjęcie i dokument tożsamości. Mężczyźni z roczników starszych powinni zabrać również książeczkę wojskową.

Jeżeli poborowy uczy się w szkole średniej lub jest studentem, powinien przynieść zaświadczenie z informacją, kiedy planowany jest termin zakończenia nauki. Takie zaświadczenie musi być podpisane przez dyrektora szkoły lub dziekana właściwego wydziału wyższej uczelni. Wzór zaświadczenia można znaleźć w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie udzielania odroczenia od zasadniczej służby wojskowej, opublikowanego w Dzienniku Ustaw z 2004 r. nr 115, poz. 1539.

Gdy poborowy ma problemy ze zdrowiem, np. jest w trakcie leczenia – zobowiązany jest do przedstawienia Komisji stosowną dokumentację lekarską.

Istotny dla poborowych jest fakt, że podania o zmianę kategorii zdrowia mogą składać mężczyźni urodzeni w latach 1983 – 1987. W stosunku do urodzonych przed 1983 r. decyzje podejmuje Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie.

Poborowi będą stawiać się przed Komisję na ulicę Mostową 6. Zakończenie poboru w powiecie tarnowskim planowane jest na 27 kwietnia

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A