Pomimo trudnych warunków ... pobiegli - Mistrzostwa Tarnowa w narciarstwie klasycznym
access_time 2007-01-28 22:53:15
Dzięki opadom śniegu w ostatnich dniach ferii zimowych w Małopolsce odbyły się zaplanowane Mistrzostwa Tarnowa w narciarstwie klasycznym. Rozegrane zostały w malowniczej okolicy Góry Św. Marcina.
BiegDystans docelowy liczył 10 km, czyli 4 okrążenia wyznaczonej trasy. Panie natomiast startowały na dwóch okrążeniach, dzieci 13-15 lat - dwa okrążenia, mężczyźni 16-19 lat - 10 km, najmłodsi, do 12 lat, mieli do pokonania ok. 1500 km. Zawody cieszyły się popularnością tarnowian. Jedna z uczestniczek, Barbara Prymakowska, zapytana dlaczego bierze udział w imprezie odparła:
"To jest kolejny bieg w narciarstwie klasycznym. Kocham sport. Tydzień temu wróciłam z Alp, gdzie dużo jeździłam na nartach zjazdowych, a tu też chcę uczestniczyć, bo jest to świetna zabawa. Dorośli się bawią, dzieci się bawią. Jest takie dobre powiedzenie, że jeżeli nie mamy coś z dziecka, czyli nie lubimy się bawić, to już jest źle. W związku z tym przyszłam tutaj dzisiaj i będę uczestniczyć w tym biegu."

Uczestnicy zawodów po wpisaniu na listę rozgrzewali się, po czym zajęli pozycje startowe. A potem... już tylko zmagania ze świetnie przygotowaną trasą i własnymi słabościami. Wszyscy uczestnicy zawodów przekroczyli linię mety, gdzie czekały na nich gorące napoje i aromatyczna przypieczona na ognisku kiełbaska. W tym czasie jury podliczało wyniki, a nagrody wręczali: Maria Burnagiel - Kierownik Referatu Sportu i Turystyki UM Tarnowa oraz wiceprezes Polskiego Związku Gimnastycznego "Sokół - Świat Pracy" w Tarnowie - Bogdan Banaś.

A oto zwycięzcy w kategoriach wiekowych:

Dziewczęta do 12 lat
1 m. Barbara Gębiś

Chłopcy do 12 lat
1 m. Marek Kłodziński
2 m. Mikołaj Możdżeń

Chłopcy 13-15 lat
1 m. Marcin Łata

Mężczyźni 16-19 lat
1 m. Filip Pagacz
2 m. Miłosz Pagacz
3 m. Kamil Trojak

Kobiety młodsze
1 m. Małgorzata Wałęga

Kobiety starsze
1 m. Barbara Prymakowska
2 m. Anna Bryk
3 m. Jolanta Bilkowska

Mężczyźni 20-29 lat
1 m. Dariusz Dudziński
2 m. Arkadiusz Banaś
3 m. Maciej Symura

Mężczyźni 30-39 lat
1 m. Artur Banaś
2 m. Sławomir Wałęga
3 m. Radosław Gdula

Mężczyźni 40-49 lat
1 m. Paweł Moździerz
2 m. Antoni Szuszkin
3 m. Witold Trojak

Mężczyźni powyżej 50 lat
1 m. Andrzej Kukułka
2 m. Leszek Kokoszka
3 m. Adam Gąsior

Pani Basia, zapytana o wrażenia z dzisiejszej imprezy odpowiedziała:
"Doskonała zabawa, świetna pogoda, nie ma co narzekać, że śnieg prószy. Idę jeszcze się bawić, bo jestem dobrze rozruszana i szczęśliwa, bo wygrałam." Po czym wyruszyła na trasę, aby pokonać kolejne dwa okrążenia. Gratulujemy nie tylko sukcesu, ale i hartu ducha! Również Basia Gębiś - uczennica czwartej klasy SP nr 1 w Tarnowie jest szczęśliwa. Ferie zimowe spędziła w szkole na różnego typu zajęciach rekreacyjno-sportowych, ponieważ nie było śniegu i warunków do jazdy na nartach. "A dzisiaj ostatni dzień ferii i chciałam miło spędzić czas, dlatego wzięłam udział w zawodach" - powiedziała Basia po dotarciu do mety.

Na zakończenie imprezy Bogdan Banaś podziękował wszystkim uczestnikom, kibicom za propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Powiedział również: "Za tydzień jedziemy w Alpy na bieg z cyklu Pucharu Świata. Jedzie ośmiu tarnowian. Chcemy pokazać, co jest wart tarnowianin między najlepszymi zawodnikami świata." Na pewno będziemy za nich trzymać kciuki.
Organizatorem imprezy było Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy" w Tarnowie, współorganizatorem zaś Urząd Miasta Tarnowa.

tekst: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
%%br%%
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A