„W cieniu Cedrów, czyli Liban w obiektywie”
access_time 2007-01-25 15:57:01
Wernisaż fotografii Grzegorza Osuchy z podróży do Libanu. W ramach wernisażu odbędzie się pierwsza prelekcja w ramach nowego alchemikowego cyklu „Kultury świata”. Każdorazowo spotkania w cyklu będą połączeniem wernisażu wystawy fotografii z danych stron świata, z prelekcją dotyczącą tych rejonów.
W Cieniu Cedrów to wystawa fotografii z podróży po Libanie. Liban nazywany często Szwajcarią bliskiego wschodu jest niczym strefa zdemilitaryzowana pomiędzy wschodnia i zachodnią kulturą. „siedząc przy knajpianym stoliku w centrum Bejrutu czujesz się jak w europejskiej metropolii, ale zawsze można wsiąść w taksówkę i 20 minut później znaleźć się wśród Druzów pasących owce, u których czas zatrzymał się kilka wieków temu”

Wystawa to 20 fotogramów opatrzonych tekstem , forma graficzna ma kojarzyć się wg autora z „historyjkami z gum do żucia” bądź sensacyjnymi „fleszami” z kolorowych pism. Ekspozycja ma bawić oko kolorami bliskiego wschodu, ale również ma uczyć, przybliżać zupełnie inną niż nasza realność geograficzną, kulturalną i polityczną Libanu „każdy z fotogramów jest mozaiką kilku zdjęć opowiadających pewną historie, niedopowiedzenia pojawiające się w tekstach towarzyszących zdjęciom maja pobudzić wyobraźnie widza, zostawić pewien niedosyt, który być może przerodzi się w chęć zwiedzenia tego rejonu świata….”

Grzegorz Osucha – Od najmłodszych lat przejawiał zainteresowania kulturą i sztuką. W latach dziewięćdziesiątych współtworzył Stowarzyszenie Formacji Alternatywnych, jest również jednym z założycieli pamiętnej, awangardowej grupy "The Boggarts Power". Pracował również jako animator kultury, obecnie związany jest z radiem RDN Małopolska. Na co dzień pasjonat i znawca Azji Mniejszej, entuzjasta pokojowego zbliżenia wschodu z zachodem.

Początek spotkania dzisiaj o godzinie 19:00.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A