Ruszyło Tarnowskie Forum Przedsiębiorczości
access_time 2007-03-19 08:56:04
Jak informowaliśmy w piątek, zamiast Rady Gospodarczej z dniem 16 marca powołano Tarnowskie Forum Przedsiębiorczości. Tarnowcy przedsiębiorcy, ich organizacje gospodarcze będą stale współpracować z władzami Tarnowa. W magistracie z inicjatywy prezydenta Ryszarda Ścigały odbyło się spotkanie, na którym powołano Tarnowskie Forum Przedsiębiorczości.
W jego skład weszli: Zbigniew Proć, Marek Steinhof, reprezentujący Izbę Przemysłowo – Handlową w Tarnowie, Franciszek Uszko z Izby Rzemieślniczej, Zbigniew Zieliński oraz Marek Głuszak z Polskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców, Jerzy Marciniak, prezes Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Tomasz Sumera, reprezentujący Naczelną Organizację Techniczną oraz Tomasz Gut, prezes Tarnowskeogo Klastera Przemysłowego.

Przedsiębiorcy będą m.in. regularnie otrzymywali materiały na sesje rady miasta, aby wiedzieli jakie zmiany są wprowadzane w Tarnowie.
- Mam nadzieję, że będzie to dynamiczna współpraca, że Forum będzie wnosić ciekawe propozycje, aby Tarnów rozwijał się gospodarczo i stał się prawdziwą stolicą subregionu tarnowskiego - mówi prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała.

Jest konieczne aby weprzeć samorząd miasta opiniami otoczenia biznesu, dlatego z chęcią przyjęliśmy zaproszenie prezydenta do pracy w takim zespole - podkreśla Jerzy Marciniak, prezes TARR.

- Przedsiębiorcy mieszkają w Tarnowie i chcieliby mieć wpływ na to co się dzieje w mieście, jaka będzie rozbudowa, gdzie powstaną nowe drogi - dodaje Franciszek Uszko, dyrektor Izby Rzemieślniczej oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Tarnowie.

- Byłem członkiem poprzedniej Rady Gospodarczej przy prezydencie Tarnowa . Było to ogromne ciało, gdzie nie było szans na krótkie, bieżące dyskusje. Nowa formuła nam się podoba, bo organizacje będą reprezentowane, a w konkretnych sprawach będą przedstawiać stanowiska już omówione w szerszym kręgu. To jest ogromna zaleta – twierdzi Zbigniew Proć prezes Izby Przemysłowo - Handlowej.
Komentarze...