Szampańska zabawa nie tylko pod gwiazdami…
access_time 2007-01-01 13:13:13
Tarnowianie żegnali stary i witali Nowy Rok na balach, prywatkach, na płycie tarnowskiego Rynku. Wszędzie bawili się doskonale w takt przebojowej muzyki proponowanej przez DJ’ów lub zespoły muzyczne.
SylwesterMieszkańcy Tarnowa różnie spędzili ostatni dzień 2006 roku. W zależności od zasobności portfela mogli skorzystać z bogatej oferty sylwestrowej. Niektórzy wybrali tradycyjne bale zorganizowane przez tarnowskie restauracje. Organizatorzy zaproponowali gościom atrakcyjny program wieczoru, przygotowali wyszukane menu, które mogło zaspokoić nawet najwybredniejsze gusta, np w kawiarnii Pasaż zaproponowano swoim gościom typowo tradycyjne przysmaki "mus z sandacza, podany z musem łososia na przystawkę. Potem indyk w sosie marengo, barszczyk z krokietem; schab faszerowany pieczarkami z ziemniaczkami i surówkami. Oczywiście desery i ciasta staropolskie".

Inni wybrali zabawę w gronie najbliższych znajomych, dlatego zdecydowali się na domowe przyjęcia. Wielu tarnowian tradycyjnie wybrało jednak imprezę zorganizowaną na Rynku. Sylwestrowa zabawa rozpoczęła się o godzinie 22:00. DJ Celownik wprowadził zebranych w dobry nastrój sylwestrowej nocy. Tarnowianie bawili się również przy największych przebojach wykonywanych na żywo przez coverowy zespół SLANG.

Impreza odbywała się w południowej części Rynku w okolicy TCK. Organizatorzy imprezy przygotowali piękną iluminację Ratusza, dzięki czemu bawiący się tarnowianie mogli podziwiać odnowioną elewację zabytkowego obiektu. Obok muzyki, gra świateł i cieni tworzyła wyjątkowy nastrój tej nocy. Sześć minut przed północą prowadzący zaprosił na scenę nowego prezydenta miasta Tarnowa Ryszarda Ścigałę.

"Witam Was wszystkich bardzo serdecznie, kochani, wchodzimy w Nowy Rok. To będzie dobry rok dla Tarnowa, tego Wam życzę. Szczególna chwila, szczególne miejsce. Mam nadzieję, że w sercu Tarnowa powitamy wszyscy szczęśliwie ten rok. Jeżeli marzy jeden człowiek, pozostaje to jego marzenie. Jeżeli marzymy wszyscy, zmieniamy naszą rzeczywistość. Życzę Wam, kochani, dużo marzeń, dużo sił, abyście te marzenia mogli spełnić. Za chwileczkę odliczymy sekundy do Nowego Roku, będzie to dobry rok dla Was. Dobry dla nas wszystkich, dobry dla Tarnowa. Bawmy się po tej dwunastej, powitajmy 2007 rok szczęśliwie. Życzę wszystkiego dobrego." - powiedział Prezydent. Po wspólnym odliczaniu punktualnie o godzinie 12 zebrani na rynku uczestnicy zabawy plenerowej oglądnęli wspaniały pokaz sztucznych ogni, który trwał kilka minut. Bawiący się na rynku składali sobie życzenia, wznosili toast tradycyjną lampką szampana. Potem ponownie na scenie wystąpił zespół Slang.

Nad bezpieczeństwem bawiących się tarnowian czuwały patrole straży miejskiej, policji, służby medyczne. Imprezę zabezpieczała również agencja ochrony. Organizatorami zabawy sylwestrowej na tarnowskim Rynku byli: Wydział Kultury UMT, TCK i Agencja Koncertowa Jolmax.

tekt: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl %%br%%
Komentarze...