Podwyżki gazu od nowego roku
access_time 2006-12-28 08:26:41
Od pierwszego stycznia wzrośnie cena gazu dostarczanego do naszych mieszkań. Karpacka Spółka Gazownictwa zdecydowała się na podniesienie cen tego paliwa o około 6,35%. Jest to wynikiem wyższych opłat ponoszonych przy jego zakupie u producentów.
Obecna stawka przestanie obowiązywać z dniem 31 grudnia i od Nowego Roku, bedziemy musieli ponosić wyższe opłaty przy korzystaniu z gazu ziemniego. Jednak różnica pomiędzy tym, o ile wzrosły ceny dla dostawców tego surowca jak i tym, jakie koszta odczują sami konsumenci też jest znacząca. Zatwierdzona zmiana taryfy wprowadza bowiem podwyżkę o nieco ponad 9%, co przy przełożeniu się na konsumenta końcowego ma właśnie wymiar 6,35 %.

Pocieszająca jest jednak wiadomość, że KSG nie zamierza występować o kolejne podwyżki. Ta, zaplanowana na początek roku ma być ostatnią, co zdecydowanie ucieszy osoby korzystające w domach głównie z tego rodzaju paliwa. Nie zmieniono pozostałych elementów comiesięcznych opłat. Nie będzie zatem podwyżki opłaty abonamentowej, opłaty stałej i zmiennej.

KSG przygotowała symulację wzrostu wydatków na gaz:

Klienci zużywający miesięcznie do 150 m3 gazu, swoje wydatki muszą powiększyć o około 1,12 zł. Odpowiednio: do 800 m3 - 5,95 zł, 2100 m3 - 15,61 zł.

Klienci, którzy chcą być rozliczani wg faktycznego stanu swoich liczników zobawiązani są do podania poziomu zużycia tego surowca do 10 stycznia 2007 r.
Komentarze...