XII Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek Żabno 2007
access_time 2006-12-27 08:35:10
W Centrum Kultury w Żabnie na pod koniec pierwszego tygodnia nowego roku odbędzie się 12 Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Z roku na rok cieszy się większą popularnością.
Celem konkursu jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, wymiana pomysłów i doświadczeń w upowszechnianiu śpiewu wśród dzieci i młodzieży, a także odkrywanie i promowanie młodych talentów. Konkurs rozpocznie się o godz. 10:00 występami najmłodszych uczestników, a po nich wystąpią reprezentanci kolejnych kategorii wiekowych. Młodych wykonawców wysłucha i oceni profesjonalne Jury w składzie: Krystyna Szymańska – Dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Magdalena Witkowska – instruktor muzyczny, teatralny i horeograf oraz Bartek Rojek – znany muzyk tarnowski.

Wszyscy wykonawcy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatora. Laureaci wezmą udział w koncercie finałowym w niedzielę 7 stycznia, podczas którego nastąpi uroczyste wręczenie nagród. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury w Żabnie o godz. 14:00.

Każdemu Konkursowi Kolęd i Pastorałek towarzyszy wspaniała atmosfera i świąteczny nastrój, a liczne uczestnictwo świadczy o popularności tego przedsięwzięcia. Podobnie jak w poprzednich latach, zapraszamy do wspólnego kolędowania w styczniu 2007 r. z Centrum Kultury w Żabnie.

Komentarze...