Szansa dla tarnowskiego okręgu.
access_time 2006-12-22 20:24:34
Jak przekonuje poseł Edward Czesak, jest szansa dla tarnowskiego okręgu na dobre i sprawne wykorzystanie pieniędzy pochodzących z Unii. Wszystkie dzięki pozytywnie zakończonym negocjacjom koalicyjnym w Sejmiku.
Tarnowscy radni od kilku tygodni martwili się możliwością dostępu do unijnych środków finansowych. Problem nie jest wyssany z palca. Od kilku lat mówi się o problemie w organizowaniu tych właśnie środków, ze względu na znaczną dominację Krakowa nad całym regionem. Zresztą problem ten wielokrotnie był podkreślany w trakcie kampanii wyborczej do Sejmiku Wojewódzkiego.

Poseł Edward Czesak przekonuje, że obsada komisji pracujących dla Sejmiku Wojewódzkiego, jest na tyle dobra, że swobodnie powinna zapewnić troskę o tarnowskie finanse. Podobne stanowisko, zapewniające zrównoważony rozwój całego regionu gwarantuje Marszałek Marek Nawara. Troska ta ma się skupić nie tylko na braku szczególnego traktowania metropolii krakowskiej, ale na równym rozdysponowaniu pieniędzy w obszarze województwa.

Współpraca praktycznie wszystkich partii i ugrupowań politycznych bardzo dobrze rokuje na przyszłość i powinna zapewnić stabilne rządy.

Wypowiedzi Posła Edwarda Czesaka:

- o obsadzie stanowisk w komisjach Sejmiku Wojewódzkiego:- o współpracy pomiędzy wszystkimi partiami i ugrupowaniami politycznymi:- o sposobie współpracy pomiędzy "siłami politycznymi" z Tarnowa i okolic:Komentarze...