Co nas czeka dziś? "Vitae Valor"-dzień trzeci.
access_time 2006-12-17 20:55:02
Kolejny dzien festiwalowy zapowiada sie równie atrakcyjnie. "Prawdziwa historia" Rogera Donaldsona, "Wesele" Andrzeja Wajdy, " Za płotem"-którtkometrażowy w reżyserii Marcina Sauter oraz "Jeździec wielorybów" reż. Niki Caro.
Już o godzinie 10:15 zapraszamy na "Vitae Valor" Seniorów, który rozpocznie sie projekcją filmu "Prawdziwa historia" w reżyserii Rogera Donaldsona. Jest to film obyczjowy oparty na faktach autentycznych. Opowiada historie Burta Mauro z Nowej Zelandii, który w 1967 roku mjąc 68 lat pobił rekord szybkości w jeździe na motocyklu w trakcie wyścigu Utah's Bonneville Salt Flast. W roli głównej zobaczymy Anthony'ego Hopkinsa, który wcielenie sie w Rogera uważa za najwybitniejszą kreacje w jego karierze.
 
Zaraz po seansie odbędzie sie dyskusja z udziałem słuchaczy Uniwerstetu Trzeciego Wieku pod hasłem "Co to jest starość?"
17:00 " Tajemnice filmowego Wesela" - projekcja historyka i teoretyka filmu Seweryna Kuśmierczyka. Po projekcji filmu krótkometrażowego zostanie wyświetlony film Andrzeja Wajdy "WESELE" Polska,1972 na podstawie dramatu Stanisława Wyspańskiego. W rolach głownych zobaczymy Marka Warczewskiego, Izabele Olszewską, Ewe Ziętek oraz Daniela Orbrychskiego w roli Pana Młodego.
 
Wieczorne spotkanie rozpocznie sie o 20:30 filmem krótkometrażowym pt "Za płotem" w reżyserii Marcina Sautera, Polska 2003. Filmie zostaną ukazane scenik z życia dzieci żyjących na wsi.
 
"JEŹDZIEC WIELORYBÓW"- w reżyserii Niki Caro, Nowa Zelandia 2002. Miejscowość Whangara, tamtejsi mieszkańcy żyją zgodnie z odwiecznym rytmem natury przestrzegając starych zwyczajów. Jest to poetycka opowieść o 12-letniej dziewczynce imieniem Pai , która chce zostać porzywódcą sojej społeczności.
 
Ula
Komentarze...