Wzmocnień czas
access_time 2006-12-15 09:45:25
Tarnowska Unia, po zakontraktowaniu czołowej 5 zawodników, łata kolejne dziury. Tym razem zawodnikiem Jaskółek, po wielu latach przerwy, został wychowanek tarnowskiej Unii, Jacek Rempała.
Jacek dołączył tym samym do swojego brata Marcina. Spekulacje, na temat podobnego transferu pojawiały się niemal rok rocznie od momentu polepszenia się sytuacji w tarnowskim klubie. Ostatni raz, zawodnik ten jeździł dla Biało-Niebieskich od prawie 10 lat. Ostatni sezon, jaki Jacek spędził w tarnowskiej ekipie, był rok 97, kiedy miejscowa drużyna spadła do drugiej ligi. Jacek podzękował miejscowym działaczom i przeniósł się do GKM Grudziądz.

W latach 2000-2005 jeździł dla Unii, ale tym razem Leszczyńskiej. Po słabym sezonie 2005, kiedy to jego macierzysty klub zdobywał złoto, Jacek przeniósł się do TŻ Sipma Lublin. Sezon był niezły. Tarnowianin znalazł się na 12 miejscu najlepiej punktujących zawodników ligi. Średnia biegowa w spotkaniach na własnym torze to 2,294 pkt. Nieco gorzej wiodło mu się na wyjazdach 1,711. W sumie Jacek na bieg zdobywał średnio 1,983 pkt, co dało mu całkiem niezłą średnią meczową 10,21.

W tym sezonie ponownie będzie musiał zmierzyć się znajlepszymi zawodnikami polskiej ligi. Czy faktycznie okaże, się, że jest to przygotowanie do sportowej emerytury, czy też Jacek w wieku 35 lat złapie drugi oddech i powalczy o punkty dla swojego klubu? Złośliwi skłaniają się bardziej ku pierwszej wersji wydarzeń, jednak ten zawodnik już niejednokrotnie udowadniał, że potrafi jeździć na torze, a medale nie znalazły się na jego koncie przypadkiem. Jednak potrzebna jest stabilizacja i miejmy nadzieję, że właśnie Tarnów będzie jej sprzyjał.

Komentarze...