Koszykarze i ręczni kontunuują niechlubną serię
access_time 2006-12-11 11:41:32
Tarnowscy koszykarze i piłkarze ręczni nadal nie mają szczęścia do zwycięstw. Obie drużyny przegrały swoje wyjazdowe spotkania. Blamażem zakończyło się spotkanie koszykarskiej Unii z obencym liderem tabeli, Bergsonem Śląsk Wrocław.
Koszykarze przegrali pojedynek 27. punktami. Tarnowianie od pierwszej kwarty nie potrafili sobie poradzić z osłabionym kontuzjami Śląskiem. Najlepiej wyglądała w wykonaniu Jaskółek kwarta druga, którą udało się zremisować. W kolejnych gospodarze ponownie nie dawali szans przyjezdnym na odrobienie strat z pierwszej części.

Co to oznacza dla Jaskółek? Przejęcie mało zaszczytnego tytułu najgorszej drużyny w lidze. Unia spadła na 14 miejsce w ligowej tabeli i nadal ma najsłabszy stosunek małych punktów. Najlepiej zagrał wychowanek SKS Starogard, Bartosz Sarzało. Rzucił dla tarnowian 12 punktów. Nieco gorzej wypadł Vladimir Colić (11 oczek).

Bergson Śląsk Wrocław - Unia Tarnów 86:59 (23:10, 17:17, 22:14, 24:18)

Trochę lepiej zagrali szczypiorniści. Unia przegrała tylko 4 punktami z AZS Politechniką Radomską 44:40. Do pierwszej połowy gospodarze mieli przewagę 6 oczek.

Szczypiorniści utrzymali 10 miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień kolejne spotkanie, tym razem zmierzą się na własnym parkiecie z AWFem Biała Podlaska, 3-cią drużyną tabeli.

Politechnika Radomska - Unia Tarnów 44:40 (23:17)