Bluesowy koncert
access_time 2006-09-27 12:46:34
Tarnowskie Centrum Kultury rozpoczyna nowy sezon. Koncert inauguracyjny Elżbiety Mielcarek wraz z zespołem odbędzie się 30 września. Blues zagościł w Tarnowie w czasie wakacji i nowy sezon rozpocznie się również bluesowym koncertem.

Po bardzo udanym Letnim Festiwalu Bluesa „Był sobie Blues” w Piwnicach TCK  wystąpi legendarna wokalistka bluesowa Elżbieta Mielczarek. Artystka kojarzona z bluesem stanu wojennego powraca na estrady wraz z "nowym" poglądem na muzykę, pozostając jednocześnie znaną i wciąż lubianą Elżbietą Mielczarek. Odkąd światło dzienne ujrzały utwory tj. „Poczekalnia PKP”, „Hotel Grand”, „Wielkie koło” Polska pokochała Elżbietę Mielczarek. Zapraszano ją w niemal każdy zakątek kraju. Wszyscy chcieli na żywo poczuć puls muzyki bluesowej i posłuchać tego aksamitnego głosu.

 

Elżbieta Mielczarek śpiewała w towarzystwie największych polskich sław bluesowych. Piotr Ruciński, Piotr Majewski, Jan „Kyks” Skrzek, Wojciech Karolak, Zbigniew Wegehaupt, to tylko niektóre nazwiska których nie sposób pominąć, mówiąc o karierze Artystki. W Połowie lat 80-tych Elżbieta Mielczarek wyjechała do Berlina, gdzie próbowała odnaleźć siebie w profesji lekarza akupunktury, jednak nigdy nie chciała zakończyć przygody z bluesem. Od momentu powrotu na scenę (2003r.) współpracowała z wieloma muzykami, z Piotrem Rucińskim zrealizowała projekt „Ela sings The Blues”, będący zamysłem nowej płyty, której wydanie planowane jest na jesień 2006r.

 

W Tarnowie, Elżbieta Mielczarek, podczas koncertu zaprezentuje materiał zawierający zarówno te stare, największe przeboje, jak i nowe kompozycje, które zostaną umieszczone na powstającej płycie. Elżbieta Mielczarek wystąpi z zespołem w składzie: Piotr Czajer - (gitara elektr. i akust.) Amadeusz „Kuba” Majerczyk (perkusja).

 

Bilety w cenie: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu imprezy) do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5 w godzinach od 08.00 do 18.00. Informacje na stronie www.tck.pl, oraz pod numerem tel. 014 6 888 888.

Komentarze...