Speedrowerowe derby Polski południowo-wschodniej
access_time 2006-08-14 10:40:59
Tarnowscy zawodnicy speedrowera w najbliższy wtorek zmierzą się ze swoimi kolegami z Krosna. Z 4 spotkań, które już miały miejsce, wszystkie wygrywali goście, dlatego mobilizacja i tym razem jest duża.
Speedrowej jest połączeniem żużla i możliwości młodych ludzi, którym nie dane było zmagań się ze speedwayem. Jednak nie ma on wiele wspólnego ze ścigania się na osiedlowych parkingach, kiedy to młodzi ludzie starali się choć w najmniejszy sposób naśladować żużlowców.

Dzisiejszy polski speedrower jest dobrze rozwiniętą dyscypliną sportową w której udział biorą niemal zawodowcy. Przystosowano specjalnie sprzęt, pozbawiając go zbędnego wyposażenia i instalując odpowiednie przełożenia czy ogumienie. Ruszyła również liga speedrowerowa, w której udział brały miasta z całej polski.

Historia spotkań tarnowsko - krośnieńskich też nie jest krótka. Zaprzyjaźnieni ze sobą zawodnicy często jeździli do swoich miast, żeby rozgrywać nawet niewielkie spotkania. W najbliższy wtorek kolejny raz będzie można oglądać sympatyków tego sportu w akcji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby każdy, kto chciałby zobaczyć taki pojedynek, pojawił się na torze speedrowerowym w Mościcach.

Początek meczu o godzinie 12:00, 15.08.2006. Tor speedrowerowy obok stadionu lekkoatletycznego Unii Tarnów. Wstęp jest oczywiście bezpłatny. Wszystkich serdecznie zapraszamy, emocji na pewno nie braknie.
%%br%%
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A