Samotność w sieci. KONKURS
access_time 2006-09-28 16:15:33
Od dwóch tygodni w kinach można obejrzeć film w reżyserii Witolda Adamka "Samotność w sieci". Świetnie czytająca się, choć banalna, książka Janusza L. Wiśniewskiego została zekranizowna. Film opowiada o losach głównych bohaterów ksiażki - Ewy i Jakuba. Zapraszamy Internautów do wzięcia udziału w konkursie - mamy dwa dwuosobowe zaproszenia na niedzielne seanse w kinie "Marzenie". Wystarczy odpowiedzieć na pytanie i przysłać e-maila.

Pytanie brzmi: kto odtwarza główne role w filmie "Samotność w sieci?

 

Na odpowiedzi czekamy do jutra (piątek), do godziny 16.00. Prosimy o nadsyłanie e-maili na adres redakcja@tarnow.net.pl Wylosujemy dwie osoby na niedzielne seanse na godzinę 16.00 i 20.00. Bilety będzie można odebrać w kasie kina "Marzenie" przed seansem.

 

"Samotność w sieci" to love story XXI wieku. Bestsellerowa powieść Janusza Wiśniewskiego "Samotność w sieci", którą kupiło w Polsce ponad 200 tysięcy osób, a przeczytało kilkakrotnie więcej, doczekała się kinowej ekranizacji. To kultowa już opowieść o miłości w wirtualnym świecie i życiu współczesnego człowieka, który otoczony jest nowoczesną techniką, jednak tęskni za prawdziwym uczuciem.
 

Samotność w sieci" to absolutny fenomen na rynku wydawniczym. Nie chodzi tu tylko o rekordową sprzedaż, ale przede wszystkim o dyskusje, którą toczą się wokół książki już od 4 lat. Kilkadziesiąt tysięcy osób wysłało do autora e-maile oraz rozmawiało o książce na czatach, blogach, forach oraz stronach internetowych. Społeczeństwo sieci uznało książkę za swoją, przeżyło i skomentowało ją wspólnie.
"Samotność w Sieci" to jednak nie tylko powieść o współczesnym świecie internetu, wirtualnych sklepów i SMS-ów, ale przede wszystkim klasyczna historia o miłości, tej jednej, wymarzonej, która wzrusza do łez.

 

W sieci, jak w filmie - za prawdzie uznajemy to, co wydaje nam się szczere... Setki tysięcy czytelników "Samotności w sieci" uwierzyło w emocje bohaterów powieści, bo odnalazło je w sobie samych. Taki też będzie film - różnorodny, bogaty w efekty wizualne i nowoczesne rozwiązania techniczne - ale przede wszystkim szczery... Bo mimo całej współczesnej wymowy, "Samotność w sieci" jest uniwersalną, powszechnie zrozumiałą opowieścią o tym, co naprawdę łączy ludzi, o miłości.- Witold Adamek

 

Rekordowa sprzedaż powieści "Samotność w sieci", porównywalna tylko z książką "Nigdy w życiu" Katarzyny Grocholi (obie powieści do momentu ekranizacji uzyskały sprzedaż powyżej 200.000 egz.), pozwala sądzić, że również kinowe wyniki ich ekranizacji będą zbliżone (film "Nigdy w życiu" zobaczyło w kinach ponad 1.600.000 widzów).


Reżyseria: Witold Adamek

Scenariusz: Cezary Harsimowicz, Janusz L. Wiśniewski

Występują: Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Maja Ostaszewska, Jacek Borcuch, Jan Englert oraz Janusz L. Wiśniewski

Czas trwania: 119

Dyst.: Kino Świat

Gatunek: Dramat, Romans  
 
 ZWYCIĘZCY:

1. Monika G.

2. Piotr S.

 

 

Komentarze...