Rekrutacja jeszcze dwa tygodnie
access_time 2006-09-28 10:59:32
Opóźnienia powstałe po wprowadzeniu nowej matury oraz przedłużenie procesu rekrutacji w uczelniach państwowych zwolniły tempo naboru w MWSE. Cały czas szanse na rozpoczęcie studiów ma jeszcze około 300 osób.

Wprowadzenie nowej matury, opóźnienia w rekrutacji na uczelniach państwowych oraz wolne miejsca w MWSE, stwarza szansę tym wszystkim, którzy jeszcze w tym roku chcą rozpocząć studia. Przyszli studenci mają do wyboru dwa kierunki studiów,  nowy: turystyka i rekreacja oraz dotychczasowy: zarządzanie. Łącznie jest aż jedenaście specjalności studiów: obsługę ruchu turystycznego, odnowę psychosomatyczną, hotelarstwo, pedagogikę czasu wolnego, informatykę w zarządzaniu, integrację europejską, rachunkowość i zarządzanie finansami, zarządzanie i administrację publiczną, zarządzanie firmą, gospodarkę nieruchomościami oraz zarządzanie ubezpieczeniami.

 

Wśród nowych studentów znalazł się koszykarz tarnowskiej Unii Wojciech Majchrzak: Chcę iść na studia, bo zawodowe granie kiedyś się zapewne skończy. Zainteresowała mnie specjalność odnowa psychosomatyczna bowiem wiem jak dużą rolę odgrywa dobra kondycja fizyczna i psychiczna.

 

Z poziomu rekrutacji zadowolone są nowe władze. Przyjęliśmy już blisko 700 osób  -  mówi Anna Wojtowicz, dziekan MWSE. Nie chcemy zamykać drzwi przed tymi absolwentami szkół średnich, którzy z różnych przyczyn nie zdążyli jeszcze z procedura rekrutacyjną. Dajemy im jeszcze te kilka tygodni, by nie zmarnowali roku i mogli uczestniczyć jako pełnoprawni studenci w ćwiczeniach i wykładach w roku akademickim 2006/2007. Istotną informacją jest także możliwość pozyskiwania sporej pomocy materialnej, która przy czesnym wynoszącym 300 zł powoduje, że w rzeczywistości student za naukę wydaje ok. 100 zł miesięcznie.

 

Rekrutacja potrwa do 15 października a szczegółowych informacji udziela Dział Nauczania przy ul. Szerokiej 9, tel. 14-6211000, mail: rekrutacja@mwse.edu.pl.

 

 

Komentarze...