Mundial na pulpicie komputera
access_time 2006-06-08 11:32:47
Warszawa, 7 czerwca 2006 r. – Microsoft udostępnił darmowy program pod nazwą Microsoft Scoreboard, który umożliwia śledzenie wyników rozgrywek Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Warszawa, 7 czerwca 2006 r. – Microsoft udostępnił darmowy program pod nazwą Microsoft Scoreboard, który umożliwia śledzenie wyników rozgrywek Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Za jego pośrednictwem kibice uzyskują dostęp do najświeższych wiadomości, mogą na bieżąco obserwować sytuację w grupach, wyniki poszczególnych meczów oraz harmonogram spotkań. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej dla legalnych użytkowników systemu Windows. Program uaktualnia dane za pośrednictwem Internetu, dzięki czemu wyniki spotkań mogą być podawane w czasie rzeczywistym. Użytkownik dodając do aplikacji zakładki RSS (Really Simple Syndication) może śledzić najnowsze doniesienia prasowe z boisk. Okno Wyników w programie pozwala przejrzeć wyniki meczów poszczególnych drużyn, zawiera również dodatkowe informacje o każdym zawodniku podane w małej ikonce obok każdego z graczy.

 „Zaprezentowany program pozwala śledzić na bieżąco rozgrywki na mundialu, nawet wówczas, kiedy nie możemy oglądać zmagań piłkarzy bezpośrednio w telewizji. Z pewnością dla kibiców okaże się nieocenioną pomocą w obserwacji wyników ulubionych drużyn. Dodatkowym ułatwieniem jest wyświetlanie wszystkich dat i godzin według ustawień strefy czasowej systemu Windows XP. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie dopasowywać godzin transmisji do naszej strefy czasowej” – mówi Krzysztof Florczak, Windows Client Business Group Lead w polskim oddziale Microsoft.

 


Użytkownicy mogą dopasować wygląd aplikacji i wybrać ustawienia przezroczystości, co pozwala widzieć elementy pulpitu leżące za aplikacją. Do korzystania z programu niezbędne jest posiadanie legalnego systemu operacyjnego Microsoft Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 w wersjach Home lub Professional Edition oraz dostępu do Internetu.


Aplikację można pobrać ze strony: http://www.microsoft.com/genuine/offers/.

Microsoft udostępnia także inne dodatki i szablony związane ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w piłce nożnej.


Między innymi serwis Microsoft Office Online proponuje:

  

 

 =

Komentarze...