Nowy przystanek na ul.Starodąbrowskiej
access_time 2006-07-07 14:15:22
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Tarnowie udostępnia pasażerom komunikacji miejskiej nowy przystanek na ulicy Starodąbrowskiej w obrębie skrzyżowania z ulicą Mickiewicza. Nowe zadaszenie już jest ustawione obok ustawionej przy okazji remontu ulicy Starodąbrowskiej zatoce autobusowej. Przystanek będzie funkcjonował od dnia 15 lipca 2006 r., a jego nazwa w rozkładzie jazdy to „Starodąbrowska – Mickiewicza”.
Na przystanku Starodąbrowska – Mickiewicza będą zatrzymywać się wszystkie autobusy komunikacji miejskiej przejeżdżające tą ulicą, tj. linie nr: 2, 9, 10, 11, 16, 30, 32, 41 i 43. 
Jednocześnie informujemy, że zostanie zlikwidowany przystanek Mickiewicza-Szkoła. Głównymi powodami likwidacji jest zbyt bliska odległość od przystanków Starodąbrowska-Mickiewicza i Starodąbrowska-Szpital oraz bardzo duże utrudnienia w ruchu kołowym dla innych użytkowników drogi spowodowane częstymi zatrzymaniami autobusów na pasie ruchu.


Dla linii nr „32” z chwilą uruchomienia nowego przystanku Starodąbrowska-Mickiewicza przestaje obowiązywać przystanek na ulicy Starodąbrowskiej w rejonie skrzyżowania z ul.Kołłątaja.
Komentarze...