Roztańczone nastolatki
access_time 2006-07-07 00:01:08
ROztańczony taniec - to może się stać rzeczywistością. Zainteresowanie wakacyjną propozycją Tarnowskiego Centrum Kultury pod hasłem „Zatańcz ze mną” przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W poniedziałek 3 lipca rozpoczęły się w TCK trwające dwa tygodnie warsztaty tańca towarzyskiego prowadzone przez mistrzów tańca Andrzeja Olbrachta i Łukasza Jachyma. zeczywistością.

Warsztaty prowadzone są dla trzech grup wiekowych, o stałych porach w poniedziałki, środy i piątki, od 3-14 lipca:

godz. 12.00 – dzieci ze szkół podstawowych

godz. 17.00 – młodzież gimnazjalna i licealna

godz. 18.15 – dorośli.

 

Najliczniejszą grupą, która zapragnęła tańczyć okazała się być młodzież gimnazjalna i licealna, w związku z tym, aby zapewnić im odpowiedni komfort i warunki do nauki tańca podzieliliśmy ich na dwie części, więc tańczącą w Tarnowskim Centrum Kultury młodzież spotkamy nie tylko o godzinie 17tej, ale też o 16tej. Młodych ludzi fascynują głównie tańce latynoamerykańskie, tj. Samba, Cha-Cha, Quickstep, jednak z radością stawiają też pierwsze kroki w tańcu klasycznym, czyli w Walcu Angielskim, Walcu Wiedeńskim czy Tango.

 

Całkowity koszt tak atrakcyjnych warsztatów tańca towarzyskiego wynosi zaledwie 25 zł za sześć, trwających 60 minut spotkań, więc chętnych na pewno przyciąga nie tylko taniec, ale też niska cena. W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami tańca, od 17 lipca rozpoczniemy zapisy na kolejną taneczną propozycje TCK, którą będą warsztaty tańca Flamenco. Odpłatność wynosić będzie 30 zł za cały kurs Warsztaty odbędą się w dniach 4 – 5 sierpnia i zwieńczone zostaną koncertem mistrzów Flamenco, zespołu CONTRATIEMPO na tarnowskim rynku 5 sierpnia o godz. 20.30.

 

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu Tarnowskiego Centrum Kultury 014 6 888 888, oraz na stronie www.tck.pl.

 

 

Zobaczcie zdjęcia z jednej z pierwszych godzin kursu tańca.

 

fot. Michał Stańczyk

Komentarze...