Tarnowianie na Bydgoszcz
access_time 2006-07-01 09:38:15
Jak potoczy się najbliższy pojedynek tarnowskich Jaskółek z dobrze dysponowanym w tym roku przeciwnikiem? Tabela jest na tyle wyrównana (za wyjątkiem Atlasa Wrocław, który odskoczył wszystkim), że wynik może paść każdy. Od początku sezonu zawodnicy Unii udowadniają, że dominacja na torze w Mościcach nie jest taką jak jeszcze rok temu.
    O ile dla widowiska sportowego to lepiej, że nie padają wysokie wyniki, o tyle dla punktów bonusowych średnio dobrze. Unia od początku sezonu nie ma takiej dominacji, a co za tym idzie, trudniej o punkty bonusowe. Najgorsze jest to, że problemów nie mają najgroźniejsi w tym roku przeciwnicy - wrocławianie. Jadą równo i bez potknięć.

    W ten weekend przyszedł czas na pojedynek z bydgoszczanami. Ważny jest nie tylko dlatego, że 3 punkty dawały by przewagę nad kolejnymi drużynami. Mecz będzie miał też znaczenie psychologiczne. Jeśli uda się w zwyciężyć, będzie to pierwszy w tym sezonie punkt bonusowy i co za tym idzie, szansa na kolejne.

    Zdecydowanym plusem są punkty zdobyte u rywali. Bonus będzie należał do gości tylko jeśli wygrają. Wygrają w Tarnowie, gdzie Jaskółki nie przegrały od kilku ładnych lat. Ponadto zwycięstwo musiało by mieć większy niż 2-punktowy wymiar. Czy zatem bonus z założenia jest nasz? Sądząc po ostatnich wynikach i nierównej formie kolejnych zawodników raczej nie. Nie pomagają trapiące nas kontuzje. Najpierw złamany obojczyk Janusza Kołodzieja, teraz upadek Tomasza Golloba i problemy zdrowotne Tonego w ostatnim spotkaniu we Wrocławiu nie napawają optymizmem. Tymczasem Polonia zwyciężyła swoje dwa ostatnie wyjazdowe spotkania. Polegnie w Tarnowie? Miejmy nadzieję, bo inaczej sytuacja stanie się bardzo nerwowa dla Mistrzów Polski.

    Składy awizowane na ten mecz:

Budlex Polonia Bydgoszcz:

1. Piotr Protasiewicz
2. Robert Sawina
3. Robert Kościecha
4. Krystian Klecha
5. Andreas Jonsson
6. Marcin Jędrzejewski

Unia Tarnów ŻSSA:

9. Tomasz Gollob
10. Mateusz Trytko
11. Lukas Dryml
12. Jacek Gollob
13. Scott Nicholls
14. Kamil Zieliński

    Co ważne, ze składu tarnowskich Jaskółek do finału IMP dostało się aż 3 żużlowców. Co prawda bez rewelacyjnych wyników, ale jednak. Dla porównania, ze składu gości, awansował tylko jeden zawodnik.

%%br%%mat
Komentarze...