Lato z radiem będzie w Tarnowie
access_time 2006-06-26 15:36:03


 

Ubiegły weekend rozpoczął wakacyjną trasę koncertową audycji „Lato z radiem”. W tym roku audycja obchodzi swój okrągły 35. jubileusz istnienia w radiowym eterze.

 

Dwa pierwsze koncerty „Urodzinowego Lata z radiem” już za nami.

Inauguracja tegorocznej trasy odbyła się w sobotę (24 czerwca) w Lublinie nad Zalewem Zemborzyckim. Jak zwykle publiczność nie zawiodła i podczas koncertów teren przed sceną wypełniony był po brzegi. Po brzegi jeziora, choć i amatorzy letnich kąpieli mogli podśpiewywać z nami w takt największych przebojów zespołu „Queens” i Justyny Steczkowskiej.

 

Justyna Steczkowska była gwiazdą specjalną pierwszego koncertu otwierającego naszą jubileuszową trasę. Justyna, wraz z zespołem, porwała publiczność do wspólnej zabawy. Można było usłyszeć jej najpopularniejsze utwory w nowych oryginalnych aranżacjach. Pod wpływem owacji publiczności, temperament artystki nie pozwolił jej pozostać jedynie na scenie, więc pozbywając się eleganckich obcasów, zeskoczyła ze sceny i przywitała się ze swoimi - zachwyconymi tym gestem - fanami.

 

W niedzielę (25 czerwca) „Urodzinowe Lato z radiem” zagościło na stadionie miejskim w Kozienicach.

Tutaj, po raz pierwszy podczas tegorocznej trasy, wystąpił Artur Gadowski i zespół IRA. Rockowe brzmienie grupy szybko wprawiło w dobry nastrój nie tyko swoich najgorętszych sympatyków.

 

Megagwiazdą obu koncertów był niekwestionowany król polskiej sceny – Krzysztof Krawczyk. Na oba koncerty K. Krawczyka składały się największe przeboje jego całej drogi artystycznej: od legendarnego niemalże „Parostatku” do „Bo jesteś Ty”. Na początku jednak, nasza megagwiazda zaśpiewała utwór „Lato z radiem” napisany specjalnie dla najpopularniejszej audycji Jedynki Polskiego Radia.

 

W koncercie w Lublinie zgromadziło się 18 tysięcy sympatyków „Lata z radiem”, w Kozienicach” - 25 tysięcy.

Pogoda idealnie dopisała w obu miejscach, zresztą nie mogło być inaczej skoro logo audycji jest pięknie uśmiechnięte słoneczko...

 

Już dziś zapraszamy na kolejne koncerty do Rybnika (sobota 1 lipca - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji) i do Częstochowy (niedziela 2 lipca - Plac Biegańskiego). Start o godzinie 16.00. Koncerty prowadzą Roman Czejarek i Zygmunt Chajzer. Start o godzinie 16.00.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A